Jeeg robot vagyok

Lo chiamavano Jeeg Robot
Videók

A Jeeg robot vagyok volt Olaszország hivatalos jelöltje a Legjobb idegen nyelvű film kategóriájának Oscar-díjára 2016-ban, azonban az Akadémia tagjai végül nem válogatták be a legjobb ötbe. Szerző: hp

A Jeeg robot vagyok világszerte sikerrel szerepelt a nemzetközi filmfesztiválokon. Több tucat díjra jelölték, és számos elismerésben részesült: International Rome Film Festival - Legjobb új rendező (), Legjobb színésznő (Ilenia Pastorelli), Legjobb színész (Claudio Santamaria), Legjobb női mellékszereplő (Antonia Truppo), Legjobb férfi mellékszereplő (Luca Marinelli), Bari International Film Festival - Legjobb új rendező, Amsterdam Imagine Film Festival - Silver Scream-díj, 56th Italian Golden Globes - Legjobb film, stb.Szerző: hp

A film 57 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon. Szerző: hp

A Jeeg robot vagyok története a képregény cselekményének előzményét meséli el. Szerző: hp

A film alapjául szolgáló képregénysorozat 2016-ban jelet meg. A történetet Roberto Recchioni írta, míg a grafikák y Giorgio Pontrelli és Stefano Simeone kezeinek munkáját dicsérik. Szerző: hp