Jeeg robot vagyok (2015)

Lo chiamavano Jeeg Robot

Claudio Santamaria

HercegPeter   2018. 06. 21.

Ha ezt a filmet az USA-ban forgatják, néhány híresebb színésszel akkor tuti a kasszasiker. De így, hogy európai és néhány (általam) kevésbé ismert szereplője van egyből megy a lehúzás. Ez a film legrosszabb esetben is egy átlagos szuperhősfilm. Az ak... több»

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Intelligens filmnek mondanám szokatlan, úgymond sekélyes képi világgal. A készítők figyeltek arra, hogy jól tudjon a néző azonosulni a főszereplőkkel.

Diesel   2018. 02. 18.

Ha röviden kéne jellemeznem akkor egy olcsó költségvetésű "szuperhősős" jelenkori társadalom kritika. A félreértések elkerülése érdekében az olcsó költségvetést azt arra értettem hogy nincs túl hypeol-va, mint egy Thor például. A film valóban betekin... több»

biter007 Nézhetetlen  2017. 04. 26.

Feléig ha jutottunk, aztán inkább kikapcsoltuk. Nagyon nem tetszett. Sem a szereplők, sem a sztori. A kiscsaj full idegesítő benne. Valahogy ez nem jött át.

gandalf01   2016. 05. 11.

Számomra nagyon a Deadpool-féle antihős koncepciót idézi meg a film. Kiváló akció dús mozi, csak éppen a dialógusok nem annyira sziporkázóak. Máskülönben nagyon jó atmoszférateremtő ereje van a filmnek és ha másért nem, hát legalább emiatt érdemes megnézni!

dosty   2015. 11. 25.

Kellemesen csalódtam a filmben, véleményem szerint az olaszok mindig is egész jó akciófilmeket készítettek, és nagyon jó látni, hogy azért ez nem változott. A dramaturgia meglepően jól felépített, de ami nekem eléggé keserű ízt hagy a számban, azok a triviális párbeszédek, illetve a klisékből felépített "főgonosz".

cvölf   2015. 10. 18.

A koncepció ugyan nem valami eredeti, de garantáltan szórakoztatóbb és jobb kivitelezésű mint bármelyik más Marvel mozi. Én nagyon szórakoztatónak találom, csak épp a történet sablonos.

A Jeeg robot vagyok volt Olaszország hivatalos jelöltje a Legjobb idegen nyelvű film kategóriájának Oscar-díjára 2016-ban, azonban az Akadémia tagjai végül nem válogatták be a legjobb ötbe.

A Jeeg robot vagyok világszerte sikerrel szerepelt a nemzetközi filmfesztiválokon. Több tucat díjra jelölték, és számos elismerésben részesült: International Rome Film Festival - Legjobb új rendező (), Legjobb színésznő (Ilenia Pastorelli), Legjobb színész (Claudio Santamaria), Legjobb női mellékszereplő (Antonia Truppo), Legjobb férfi mellékszereplő (Luca Marinelli), Bari International Film Festival - Legjobb új rendező, Amsterdam Imagine Film Festival - Silver Scream-díj, 56th Italian Golden Globes - Legjobb film, stb.

A film 57 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon.

A Jeeg robot vagyok története a képregény cselekményének előzményét meséli el.

A film alapjául szolgáló képregénysorozat 2016-ban jelet meg. A történetet Roberto Recchioni írta, míg a grafikák y Giorgio Pontrelli és Stefano Simeone kezeinek munkáját dicsérik.