lauralaura   2018. 12. 28.

A rendező előző filmjeihez hűen (A nagy szépség, Ifjúság) ugyanúgy elhozta a saját furcsa, nagyon európai stílusát. Rendkívül jó montázsokkal és hosszú, de fantasztikus párbeszédekkel operál. Szintén megemlítendő a film szerkesztettsége, nagyon jól fel van építve!

gandalf01   2018. 12. 17.

Nem értek egyet az előttem szólóval, bár az tény, hogy a Silvio és a többiek nagyon más karakterű film, mint a rendezői korábbi munkái. Ennek ellenére szerintem kimondottan szórakoztató a maga módján, és azért elég vitriolos képet fest a volt olasz miniszerelnökről. Okés, ez nem Sorrentino legjobb mozija, de még így is bőven jobb, mint a mozikba kerülő átlag.

Sonny   2018. 12. 15.

Nem szívesen mondok ilyet, de a Silvio és a többiek egy hatalmas csalódás számomra Paolo Sorrentinótól az ifjúság és A nagy szépség után. Üres, hideg mozi, aminek a témájában sokkal több volt, mint ami végül meg lett valósítva belőle, és valahogy az a kép sem állja meg a helyét, amit a film fest Berlusconiról. Én személy szerint sokkal többet vártam tőle, de most nem igazán vagyok lelkes. Gyenge hármas a részemről.

Riccardo Scamarcio
Toni Servillo

Ha létezik olasz politikus, aki közismert hazánkban, akkor az egész biztosan Silvio Berlusconi. A populizmus „atyjaként” számon tartott exminiszterelnököt lehet szeretni, lehet gyűlölni, viszont lehetetlen nem tudomást venni róla. Paolo Sorrentino sem volt képes erre, filmet forgatott róla, Silvio és a többiek címmel. A rendező Berlusconi „viselt dolgai” közül azt választotta, amire (akár tagadjuk, akár nem) legtöbben először asszociálnak a politikus nevének hallatára: az „unga-bunga partik” néven elhíresült orgiákat, illetve általában Berlusconi konzervatív elképzelésektől igencsak távol eső nőügyeit. A Silvio és a többiek lassúsága ellenére érdekfeszítő film, tele szemet gyönyörködtető képi megoldásokkal. A bökkenő az, hogy politikusról filmet csinálni szinte lehetetlen politikai állásfoglalás nélkül. Ennek értékelése a néző részéről elkerülhetetlenül szubjektív. Ennek a tudatában írom le, a Silvio és a többiek engem nem győzött meg, leginkább az általa közvetített politikai üzenet (vagy inkább annak hiánya) miatt. több»

Utazás az unga-bunga partik és egy zseniális csirkefogó elméjének mélyére. több»

Hosszú kokaincsíkok és női combok között rajzolódik ki a gigantikus hatalomvágy hanyatló császárának, az olasz gazdaságot és közéletet évtizedekre behálózó Silvio Berlusconinak formabontóan látványos portréja. GYENGE ZSOLT KRITIKÁJA. több»

Paolo Sorrentino filmjeit számos alkalommal finanszírozta a Medusa Film, mely Silvio Berlusconihoz köthető. Valószínűleg nem véletlen, hogy a cég ezúttal nem támogatta a produkciót.

A film forgatása Rómában és Toszkánában zajlott.

A film Silvio Berlusconi életének 2006 és 2009 közötti szakaszát dolgozza fel.