indingo   2018. 08. 03.
Marrowbone: a feszültség kitartása

Nem mindennapi történet a Marrowbone, bár más hasonló témájú filmet juttat az ember eszébe. A legelejétől fogva feszültség van benne, hamar felkelti a néző figyelmét. Témájában kicsit családi dráma egy pszichológiai thrillerbe ültetve. Az édesanya és a négy gyermek az erőszakos édesapától és a sötét múlttól menekülve az anya gyermekkori házában húzza meg magát és keres megbékélést. Kezdetben minden idilli, még egy helyi lánnyal is összebarátkoznak. A boldogságot beárnyékolja az édesanya halála. Mivel még minden gyermek kiskorú ezt eltitkolják, nehogy árvaházba kerüljenek. Eddig eléggé tucattörténet volt. Itt azonban történik egy ugrás a filmben, fél évvel később találjuk magunkat. Minden m... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 01. 23.
Feszült story.

Jó pár hasonló filmet láttam, de azért ez vitte a pálmát. Sajnálatos módon ez a történet bármikor előfordulhat a mi világunkban és elő is fordult, hiszen egy erőszakos apa elől menekülő édesanyját és négy gyermekét mutatja be a film. Sok portálon néztem, hogy horror műfaj is benne van a leírásban, de ez inkább egy erős thriller, sok sok drámával fűszerezve. Bár mi tagadás, jó pár jelenet mutatkozott meg, amikor is nem igen voltam nyugodt állapotomba, helyenként még egy kis Jump scare résszel volt vegyítve, ami jó hangulatot adott az amúgy is nem "egyszerű" filmnek. Igazán az tetszett benne, hogy jó darabig nem lehetett tudni mi is az, vagy ki is az akitől félni kellene. Sok kérdés merült fel bennem, hogy mitől menekültek el ilyen messzire mennyi mindent rejtenek a világ elől, valamint a végén a nagy csattanó után tátott szájjal néztem a végkimenetelt. A rendező a színészek az egész stáb előtt le a kalappal, amiért egy kacifántos összevágott jelenet-múlt játékkal rukkoltak elő. Az egész játékidő alatt végig az a borzongás a néző szemében, amikor már tűkön ülve várja az igazságot. Nagyon jó kis film, ezért nagy köszönet Sergio G. Sánchez rendezőnek.

Szilonka   2018. 08. 17.

Utóbbi idők legjobbja amit láttam. Volt benne feszültség és titok, amire nem jön rá az ember 10 perc után.

hsanya182   2018. 08. 08.

Apa-anya gyerekek. Családi drámai film megfűszerezve kis thrillerrel. Pár testvér életéről szól, akiknek az édesanyjuk halála után is meg kell állni a lábukon, és ez főleg a közel 21 éves fiú felelőssége lesz... Életkorhoz kötött hogy mennyire átalgos a film. Fiatalabb korosztályt szerintem súlyosabban megérinti. Engem nem hatottak meg a jelenetek, meg az ijesztgetések, viszont érdekes a képvilága, megvan benne az a misztikus érzés, amiért beszippanthat. Főleg a 18 éves korosztályt szólíthatja meg, engem annyira nem hatott meg, de azért végig lehet nézni unalmas időkben.

Bazzzsi   2019. 01. 06.

Olyan hatást váltott ki belőle amire nem számítottam. Mindez annak volt köszönhető, hogy remekül játszott a szálakkal a történet.

Kyle Soller