Ments meg, Uram!

Dead Man Walking

2023.05.19 Gyorvik

legújabb vélemény a nap véleménye

Felkavaró film briliáns színészekkel

Döbbenetesen felkavaró film, elképesztő érzelmi hatást gyakorolhat az érzelmileg felkészületlen nézőre. Témáját illetően – ami a 90-es évek tematikus mozijait illeti – első pillantásra azt is mondhatnánk, hogy bizonyos jól körvonalazható emocionális... Teljes kritika

Tetszett Tim Robbins rendezése. Mély érzéseket váltott ki belőlem, és elgondolkodtat a film rendesen. Két teljesen más oldal, teljesen más értékek, gondolkodás. Susan Sarandon egyszerűen zseniális, és teljesen hiteles. Ajánlott film mindenkinek.

2017.12.30 indingo

Picit unalmas volt a történet. Összességében egy komoly témát dolgoz fel, ráadásul megtörtént eseményeken alapszik. Hogy pontosan mi is történt azon az éjjelen csak fikció.

2017.09.13 Deku

Néhány pillanata egészen megindító tud lenni, zseniális és remek film. Nagyon szeretem ha egy filmet nem csak a színészekre bíznak hanem összetett a történet. Ez itt mind adott volt.

2021.09.13 Ildikó Bacskai

Ez a szerep nagyon illik Susan Sarandon attitűdjéhez, így ő remek választás volt, egyszerre volt naiv, szomorú, erős és megbocsájtó. A film egésze lassú dinamikájú, bőr alá kúszó, mélységesen elgondolkodtató. Belőlem leginkább (lassúsága ellenére is)... Több

2015.05.01 dps

Robbins vakmerően mutatja be a halálbüntetés kérdését. Nem akarja érzelmileg befolyásolni a nézőket egy ártatlanul elítélt ember történetével, hanem a legrosszabb forgatókönyvet veszi elő: Egy hatalmas, igaz történetet választ filmjének alapjául egy ... Több

2022.12.14 Dorkateo

Csak erős idegzetűeknek ajánlom. A bűntett bemutatása nálam kiverte a biztosítékot, igaz, nem nézek horrort sem.

2015.06.26 FarZoo

Nagyon megfogott a film, érzelmekre ható, érdekes. Kettősséget áraszt, szerintem mindenkiből más érzéseket választ. Próbáltam megérteni mind a két fél álláspontját és nem egyértelmű a dolog összetett érzéseket váltott ki.

2016.10.13 tiszaizsofi

Nagyon tetszett a filmben Susan Sarandon és Sean Penn kettőse, mert nagyon hitelesen alakítják a szerepüket , izgalmas és magával ragadó, hiteles tartalommal bíró film. Érdemes megnézni.

2016.10.22 kernernoemi

Susan Saradon és Sean Penn kettőse nagyon tetszett a filmben. Mindkét színészt nagyon szeretem, de közösen, egy filmben még nem láttam őket. Nagyszerű rendezés és színészi játék!

2016.05.08 anita9215

Egyszerű kategória amit muszáj látni. Nekem nagyon adta, hogy nem tört kivételesen az egekig. Ez a film nem lett egy nagy alkotás, de itt most nem is éreztem ezt problémának. Pont azt, adta ami kellett egy délutáni kikapcsolódáshoz. Egy nézésre ez bőven megteszi bárkinek.

2016.02.22 Phalanx

Szeretem az igaz történeteket, mindig nagyon jó valódi emberek érzéseibe, életébe belelátni, ezáltal sokat megtudhatunk önmagunkról is.

2016.06.07 alien007

Kiváló film, egyszerűen elképesztő színészi alakításokkal. Hihetetlenül lekötött ez a film, egyetlen percig sem unatkoztam.

2018.04.30 lrita1987

Nagyon jó film, érzelmileg mély, gyengébb idegzetűeket megindít. Remekül játszik a két főszereplő, maga a történet is végig érdekes. Tim Robbins nemcsak nagyszerű színész, hanem ebben megmutatkozott remek rendezői tehetsége is (bár még a Bob Roberts-et nem láttam...).