George Clooney

Michael Clayton (George Clooney) egy nagyon ügyes ügyvéd, a szakma igazi fenegyereke. Míg a munkában sikert sikerre halmoz, a magánélete szépen lassan tönkremegy. Clayton most egy komoly, több millió dolláros ügyet kap. Az ügyvéd igyekszik egyenesbe hozni az ügyfél helyzetét, de amikor… Több

Rendező: Tony Gilroy
Író: Tony Gilroy
Premier (HU): 2008.02.21.

2019.12.07 pacific22

nézd meg, ha szereted a multi üldözős krimit, de amúgy tényleg jó film

nekem tetszik a téma vezetés és fontos hogy rögtön a film elejétől figyelni kell a cselekményt. Érdekes munkakör egy neves ügyvédi irodánál: "takarító, aki a kínos ügyekben is lojális a céghez". Nos amikor a közeli munkatársát kellene leállítania nem sikerül. De halála megrázza és kérdezi: "Mi van ha mégis igaza volt?" Aztán jön egy számomra érthetetlen jelenet. Az autójával száguldozva valahova elindul (hova is?), majd egy domb tetőn megáll és hirtelen meglát 4 db lovat. Odamegy hozzájuk és ekkor az autó felrobban. Nos miért is állt meg? Mert szerintem nem a lovak miatt az biztos, talán a gondviselés ráüzent? Nem fogjuk megtudni, de ennek ellenére a film vége csattanós, a néző megnyugodhat a taxisofőr pedig behúzza az 50 dollárt. Nekem nagyon tetszett a story és Clooney játéka is! Rendezés: szintén.

2015.08.21 Moria99

Tökéletesen lekötött. Ez a film szinte teljesen kiváló. Azt kapom, amire vágytam, egy laza kis szórakozást, ami megér minden percet. Nem akar többet adni, mint ami így unalomra nem volt panasz. Nagyon imádtam.

2015.02.03 baloghadyka

Ízig vérig Clooney dráma, méghozzá az egyik kedvenc témámban: jog-politika. Aki túlságosan belemélyed, az nem gazán fog majd elvonatkoztatni a történettől és hozzá kapcsolja a vlaóságot, szóval ne tegye. De ettől függetlenül tényleg jó a témáján belül.

2017.10.14 michal

Ez egy igazán jó film, de csak annak javaslom, akik szeretik a lassan építkező jogi filmeket, amiben a hős lelki világába is kapunk egy kis betekintést. Sok akciót nem lehet elvárni ettől az alkotástól, de nem is hiányzik a filmből. Clooney remekül a... Több

2016.04.22 necum

A maga műfajában ez egy remek film. Ne várjunk tőle azonban kellemes érzéseket, poénokat, romantikát sem pedig akciót. Ez egy jogi dráma, ahol az ügyvéd egy nagyon veszélyes terepre evez, ahonnan úgy fest már nincs visszaút. A film egy kissé lassú ég... Több

George Clooney és Jennifer Ehle közös jelenetei kimaradtak a mozis változatból, de a DVD-re rákerültek, az extrák között találhatók.Szerző: ps

A filmben felrobbanó Mercedes-Benz korábban már szerepelt Az ördög Pradát visel (2006) című filmben, ahol kettévágták. A kocsit ezután összehegesztették és átfestették, hogy ebben a filmben felrobbanthassák.Szerző: ps

Denzel Washington visszautasította a főszerepet, mert nem bízott egy pályakezdő rendező teljesítményében.Szerző: ps

A 2008-as Oscar gálán egyedül ez a film kapott több mint egy jelölést a férfi-női fő- és mellékszereplő kategóriában.Szerző: ps