Loborg

Harvey Milk (Sean Penn) 1977-ben az első olyan választott, magas rangú köztisztviselővé válik, aki nyíltan vállalja homoszexualitását. Milk személye sokak számára vált jelképpé, akik úgy érezték, nem tudják hallatni a hangjukat a társadalomban. A film a bátor férfi hősies küzdelmét mutatja be az… Több

Premier (HU): 2009.02.26.

2021.05.29 elekm90

Korrekt biopic Harvey Milkről, bár abból a szempontból volt bennem hiányérzet, hogy a politikai tevékenységét nem mutatta be kellő mélységgel a film. A színészek és karakterek jók, egyedüli kivétel ez alól Jack (Diego Luna), aki egy alulírt, és mellette rém idegesítő figura.

2020.02.17 dailyfilmsan

Ez egy történelmi film. A meleg közösségek kialakulásáról, a meleg jogokért való harcolásról szól. Harcosok filmje egy olyan világban ahol rosszalló tekintetek vették körbe őket. Milk narrálásával olyan hangulatot kelt mintha egy dokumentum film lenn... Több

2016.04.16 Zsceeeka

Mint egy igaz történet , nagyon érdekes volt , bár tény , hogy összekeverhettem valami másik filmmel , mert miután elkezdődött , meglepődve tapasztaltam , hogy miről szól. De végül tetszett nagyon.

2015.02.01 Curacao86

Felejthetetlen alakítás egy nehéz szerepben, ami méltó Harvey Milk-hez.

2016.04.22 Loborg

Nagyon tetszett ez az önéletrajzi dráma és a történelmi jelentőségű harcokat is bemutatja kellőképpen valósághűen , amit a melegek vívtak a jogaikért. Aki szereti az ilyenfajta filmeket, nem fog annak csalódást okozni.

Bradley Coopert meghallgatták Scott Smith szerepére.Szerző: dailyfilmsan

Harvey Milk 48 éves volt, amikor 1978-ban meggyilkolták. Sean Penn 48 éves volt, amikor a filmet kiadták. Szerző: dailyfilmsan

Denis O'Hare, aki a melegek elleni szenátort, John Briggs-t alakítja a filmben, valójában nyíltan meleg.Szerző: dailyfilmsan

A film szerepel az LMBT listán, mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexuális vagy transznemű szereplők szerepelnek, illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.Szerző: mamiéstöti2

Értékelés: 9.1/10
(2015. 06. 08.)
A Milk (Milk) Gus Van Sant rendezésében 2008-ban került a mozikba, Sean Penn számára a szerep 2009-ben pedig egy Oscar-díjat is hozott. Több

Értékelés: 9.1/10
(2018. 03. 01.)
Harvey Milk a mai napig a melegjogi mozgalmak szimbóluma. A film hűen követte a történetet, hibátlanul mutatta be az emberek akkori helyzetét. Akárki akármit mond, ez maradandó alkotás, és bár sajnos még napjainkban is megosztó a téma és folyamatosan küzdeniük kell a melegeknek az elfogadásért, az utolsó jelenetek bebizonyítják, hogy amíg egy ember... Több