A nagy pénzrablás: Korea

A nagy pénzrablás: Korea

Money Heist: Korea - Joint Economic Area

A nagy pénzrablás című hatalmas sikerű spanyol sorozat koreai remake-je, melyben egy rablókból álló csapat a Professzor vezetésével megkísérel végrehajtani egy lehetetlennek ígérkező rablássorozatot. Észak és Dél-Korea az egyesülés küszöbén áll és az egykori határ területén egy pénzverde… Több

Rendező: Hong-sun Kim
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2022.06.24. | Netflix (2022.06.25.)

1. évad (2022) - 12 epizód

Yoo Ji-Tae
Yunjin Kim

2022.07.17 Robinson76

Az Ázsiára szabott bankrablás

A hihetetlenül sikeres spanyol sorozat ezen verziójában a két Korea nyitni kezd egymás felé. A demilitarizált övezeten belül működő közös gazdasági terület a helyszíne a sztorinak, ahol egy pénzverdében nyomtatják a két Korea közös új bankjegyeit. A széria kerete innentől ugyanaz. Egy titokzatos zseni a két ország bűnözőiből verbuvál egy csapatot, velük szemben pedig az északi és déli hatóságok túsztárgyalói és rendőrei vívják a csatájukat, sokszor egymással is. A sorozat készítői jól ismerték fel, hogy nem szabad lemásolni az alapanyagot szolgáltató spanyol remekművet, hanem az adott koreai közegre próbálták optimalizálni a sztorit, ami egészen jól is sikerült. Pozitívum még, hogy fontos történetszálakon is mertek változtatni, így nincs olyan érzete a nézőnek, hogy ez ugyanaz, mint az elődje csak pepitában. Aki látta a spanyolok eredetijét, nem fog sok esetben meglepődni, mégis kellően élvezhető lesz számára a koreai verzió is. Ami érdekes, hogy az első évadban a pénznyomás nagyon kevés szerepet kap, sőt az évad végeztével maga a rablás egyelőre még sehol sem tart. Szóval, a történet folytatása vagy lezárása garantált, és én valószínűleg ott leszek, hogy lássam.

2022.01.19 Emmersson

Minek?

A spanyolok is sokszor pocsékul játszanak, túltolják az érzelmeket, sok az üresjárat a filmjeikben emiatt. De a koreai mozik szereplői fordítva vannak bekötve - ők alig mutatnak érzelmeket, inkább kiabálással próbálják ezt megoldani. Lásd: Squid Game. Ráadásul egy fordulatos sorozat esetében a remake célközönsége inkább a koreaiak és a legeslegelkötelezettebb rajongók lehetnek, bár szerintem kevesen nézik majd közülük is.

2022.06.22 Zsombi

A Money Heist Korea nem csak izgalmas témája miatt fenomenális sorozat, hanem a szereplőgárdája miatt is. A karakterek mind lenyűgözőbbek a következőnél, és én csak többet akarok. Attól tartok ezt a sorozatot is ledarálom egy nap alatt.

2022.06.24 marklar

Lehet, hogy a spanyol sorozat nagy elvárásokat hagyott maga után, de a spin-off rengeteg színes koreai hangulattal jelöli ki a saját területét, és a sorozat legnagyobb fegyvere az ütős karakterek egyedi keveréke, helyi jellegzetességekkel fűszerezve.

A forgatási munkálatokat 2021 júliusában leállították a COVID-19 járvány miatt fellépő korlátozások és a terjedés ütemének mérséklése miatt.Szerző: Hupka Adrián

A sorozat a sikeres és ismert La casa de papel (The house of paper) című spanyol sorozat koreai adaptációja, remake-je. A projekt létezését már 2020 végén megerősítették.Szerző: Hupka Adrián