Rémálmok sikátora

Nightmare Alley

2023.03.27 BoBamburg

Engem mindig lázba hoz, ha azt látom, hogy Guillermo del Toro új filmet készít. Nekem már a rendező neve garancia a minőségre, és ez a Rémálmok sikátorával sincs máshogy. Szuperül összerakott film, kellemesen lassú, zord atmoszférával és remek befejezéssel.

2022.02.27 Artemisia

a nap véleménye

Az igazi Rémségek cirkusza

Guillermo del Toro egy igazán markáns rendezéssel tért vissza a 2017-es A víz érintése után. William Lindsay Gresham 1946-ban megjelent regényét adaptálta, melyből del Toro kezei között egy letaglózóan erős atmoszférával rendelkező neo-noir születet... Teljes kritika

2022.02.07 Eastern79

A kapzsiság karmája

A kétszeres Oscar-díjas Guillermo del Toro fantasztikus sztárparádét hozott össze a legújabb, Rémálmok sikátora című filmjére, ugyanis Cate Blanchett, Bradley Cooper és Rooney Mara mellett Willem Dafoe, Toni Colette és Ron Perlman is tiszteletét teszi ebben a lenyűgöző thriller/noir kalandban. Ellentétben a mostani trendekkel szokatlanul lassan és ráérősen építkezik, és az jutott eszembe, hogy ilyen lenne, ha Tarantino művészmozit csinálna. Del Toro már megint úgy mesél, ahogy senki más; páratlan vizualitása egyszerűen virtuóz, miközben technikailag is rendkívül magas minőséget képvisel. Filmjeire többnyire jellemző a spirituális vonal, éppen ezért különleges életművében ez az alkotás, hiszen az alakításáért egyébként minimum Oscart érdemlő Cooper karaktere egy szélhámos mentalista, aki így a manapság oly divatos álspirituális maszlagokról is lerántja a leplet - görbetükröt tartva az emberi kapzsiság elé. A film William Lindsay Gresham 1946-ban megjelent azonos című regényének adaptációja, és úgy látszik, még ma is aktuális, az pedig csak hab a tortán, hogy nem hagyományos történetvezetéssel adja át a mondanivalóját, ugyanis bizonyos értelemben nem jutunk el A pontból a B-be, hanem a cselekmény egyszerűen körbeér, miközben karakterdrámaként is funkcionál. A befejezés pedig valóban mindent visz: váratlan és pofátlan gyomros. Felkavaró, az a fajta mozi, ami után még sokáig gondolkodik az ember. Del Toro visszatért, és nem is akárhogy.

2022.02.10 elekm90

Profin megrendezett, nagyszabású thriller Guillermo Del Torótól, kiváló lezárással. Remek színészi gárdát rántottak össze a készítők, még kisebb szerepekben is számos nagy név tűnt fel, ezek a nevek hozták is a tőlük elvárható magas szintet. Valamiér... Több

2022.03.10 HE7EDIK

Hatásos nyitás és zárás, de a kettő között indokolatlanul hosszú és vontatott játékidő.

2022.02.09 Gábor390920

Ember vagy szörnyeteg?

Szuper történet, remek színészek egy majdnem két és fél órás filmben. A történet elején megismerkedünk Bradley Cooper karakterével, akiről ugyan nem sokat tudunk, viszont az látszik rajta, hogy összetett karakter lesz a későbbiekben. Hozzávetődik egy mutatványos társasághoz, ahol hamar munkát kap, majd egy "balesetet" követően hirtelen távozik a lánnyal, akit behálózott. Nagy tervei vannak, egyre feljebb jut a szélhámoskodásban, elfelejtve, hogy mekkorát bukhat a cselekedetei által. A színészek remekelnek a szerepeikben, a rendező fokozatosan növeli a feszültséget a történet előrehaladtával, majd az utolsó szemfényvesztésben teljesedik ki Cooper karaktere, megmutatva az igazi arcát. Végül arra a sorsra jut, melyet a film elején már belengetnek a nézőknek, ezzel is egy keretet adva a történetnek.

2022.02.06 indingo

A műfaj kedvelői számára vonzó cím, figyelemfelkeltő szereposztás és az előzetes is egy izgalmas és misztikus történetet ígért. A látványa hibátlan volt, valóban szemkápráztató. A történet viszont eléggé vérszegény lett. Az én ízlésemnek túl egyszerű... Több

2022.02.13 Alexa

Látványos, néhol sokkoló, de mindvégig fenntartja a kezdeti feszültséget. Érzed és várod, hogy mi lesz ebből az egészből. Szépen átvezeti az emberi jellemfejlődést az elejétől a végéig, rámutat, hogy mennyi emberi problémánk egyáltalán nem egyedi, hi... Több

2022.03.13 KCintia

Lassú izgalom

Nagyon szeretem a szemfényvesztős filmeket, illetve a hasonló tematikájú dolgokat. Nagy lelkesedéssel álltam neki a filmnek, ehhez Bradley is hozzátett azért, hogy az elvárasaim is feljebb ugrottak. Az elején még érdekfeszítő, aztán kicsit megáll az egész és vontatottnak tűnik, majd amikor áttérünk a szellemidézős átverésekhez, ismét újra belendül a film. A végét nagyon csíptem, remekül belett fejezve, bár amikor vonatra került, akkor már sejthető volt, hogy mi lesz ebből. Összeségében egy jó film volt, néhány üresjárattal, de ez nem húzza le az értékelésemet.

2022.02.09 Szilárd-Leo

Mentalista vs Álmodozás

Na végre egy jó dráma... egy jó filmet láttam. A film egy hazug, megkeseredett, álmodozó férfiról szól, aki apját is megöli a film elején. Aztán cirkuszba áll, de ott is folytatja, amit eddig, hazuggá válik. De mégis MENTALISTA lesz a szerep kedvéért. A sok-sok hazugság árán mégis visszatér a gyökerekhez a végén. Azért nem írtam, hogy milyen, mert titokzatos és nagyon jó. A főszereplő nem más, mint Bradley Cooper, aki kiváló szerepet kapott most. Jól is állt neki. Összességében a film kiváló, de kicsit beárnyékolja, hogy mindig sötétben játszódik, rideg. Ezért is 9.8* jár. Érdemes többször is megnézni.

2022.04.09 Fikatours_blogger

Engem untatott

Hiába a parádés szereposztás, a nagy nevek, nekem ez a történet lapos, a két és fél órás film helyenként vontatott.

2022.03.15 herkedavid

Lassan épülő cirkusz

Néha meg-megnézek thrillerfilmeket, hátha kapok valami újat, izgalmasat. Van egy kis hiányérzetem a filmmel kapcsolatban, mert a film lassan építkezik. Megtudjuk, ki kicsoda, de onnantól valahogy csak megy a story, nem igazán történik semmi. A film 3/4-nél aztán bamm, jönnek a cselekmények, jönnek a fordulatok, és csak nézed, mi miért történik, mennyire átverik egymást. Lebilincsel, megragad és magával ránt. A film vége meg egy idő után kitalálható, de így is azért képes érzelmeket kiváltani az emberből.

2022.02.15 Lóri Ádámcsik

Csak a kiválasztottaknak

Nagy kíváncsisággal kezdtem el a filmet, de azt kell mondanom, hogy ez nagyon művészi és nagyon rétegfilm lett. Nagyon jók a színészek és a képi világ, de nem nekem készült a film. Egy bizonyos rétegnél vinni fogja a pálmát, de nálam nem talált be.

2022.02.04 ferenczijj

Biztos voltam benne, hogy Guillermo del Toro ezúttal is valami zseniálisat tesz le az asztalra, és nem is csalódtam. A zseniális szereposztást mellett már csak a film hangulata és a sztori nagyszerűbb. Imádtam, és mindenkinek csakis ajánlani tudom!