Barátnőt felveszünk

No Hard Feelings

2024.01.15 Emmersson

Sablon romkom

Tökéletesen hozta a mozi a romantikus komédiák paneljeit. A néző mint beavatott tudja, mi a felütés. Jön pici bonyodalom, majd becsúsznak érzelmek, de az elmaradhatatlan konfliktus is megérkezik. Igaz, itt nem rúgja be az ajtót, csak bekopogtat. A harmincas évei elején járó fiatal nő adósságban úszik, a háza is veszélybe kerül, amikor egy hirdetésben rákacsint a megoldás. Az egyetemre készülő fiukat (Andrew Barth Feldman) szeretnék felrázni aggódó szülei. A srác zárkózott, nincsen jogsija, barátnője. Naphosszat a szobájában kuksol. A szülők egy autót kínálnak azért cserébe a nőnek, ha a fiút becserkészi, és beavatja a felnőtt élet rejtelmeibe. A fiú sorsa mellett a nő drámáját is megismerjük. Néhol vicces, komolykodó történet, de nem lökött ki a komfortzónámból. Jövő hétre elfelejtem... legfeljebb Jennifer Lawrence vörös ruhás jelenete marad meg picit tovább. ;)

2023.08.14 Jocpappa

10/5

Jól indul, van benne pár elég jó poén, amin fel is nevettünk, Jennifer Lawrence pedig nagyon jó. 6 pontot akartam adni rá, mint egyszernézős, kellemes hétvégi vígjátékra. Mert tényleg egy egész vicces, 18-as karikás vígjáték. A végét viszont annyira elhúzták, piszkosul unalmas volt végigvárni az amúgy is nyilvánvaló befejezést, ezert Nekem így 10/5.

2024.01.03 Lone Wolf

Ki kellett hevernem

Kiakasztott ez a film, amelybe teljesen véletlenül futottam bele, és kizárólag Jennifer Lawrence miatt kezdtem el nézni. Aztán ott ragadtam, mert kíváncsi voltam, mennyire mélyre megy az egész ízléstelenség terén. Nos, nagyon. Hihetetlen, hogy ennyire leadta ez a színésznő, pedig nagyon jó filmekben szerepelt mindig. (Zárójelben jegyzem meg, hogy Lawrence kisasszonyt Hollywood bunkójának tartják a szabadszájú szövegei miatt, úgyhogy azért nem áll messze tőle a gagyiság.) De akkor is meglepő volt ez a tömény idiotizmus: a szűz csávóval, akinek a szülei keresnek szex-társat pénzért. És mennyire gáz már a fickó is. Aztán jött a pucér jelenet, amelyben főhősnőnk anyaszült meztelenül bunyózik a tengerparton. Szürreális volt, pedig szexinek kellett volna hatnia. De nagyon gáz volt. Ez a film maga az ízléstelenség és ötlettelenség, amit ki kellett hevernem. Jennifer Lawrence-t is át kellett értékelnem magamban. Úgy tűnik, a sok jó film, amiben szerepelt, nem az ő ízlésvilágát tükrözi, és valószínűleg EZ A FILM valójában Jennifer Lawrence.

2024.01.15 Gábor390920

Jennifer Lawrence zseniális. Végre egy jó vígjátékban is megmutatja, hogy nem csak a komolyabb szerepek állnak jól neki. A film remekül egyensúlyoz a mocskos poénok és fontosabb mondanivaló között, ezért nem megy át az obszcenitásba a film több pontj... Több

2023.08.29 Kapszaicin

Az első 30 perc..

..után felfüggesztettem a film nézését. Kínos borzadály. Mi volt itt a koncepció? Minél megalázóbb szereplést Jennifer Lawrence-nek? Egy kisfiút választanak szereplőtársnak? Visszataszító az egész alapötlet. Kb. 30 perc után maximálisan elérte a fájdalomküszöbömet, így a véleményem erre az időtartamra vonatkozik. Hogy engedhették ezt egyáltalán moziba? Igénytelen jelenetekkel tarkított erőszakos nyomulás. Már-már bántalmazás humoros köntöse bújtatva? Meztelen bunyó, amit viccesnek gondoltak az alkotók? Ízléstelen vergődés amerikai módra.

2023.08.29 Fikatours_blogger

Már nem voltam annyira fiatal, de kellett a pénz

A két főszereplő karakterfejlődése hiteltelen, de ettől még szórakoztató a történet.

2023.07.07 Lóri Ádámcsik

Engedd el magad :D

Az utóbbi idők legszórakoztatóbb vígjátéka volt. Jók a karakterek, a sztori és a poénok is eredetiek, nem bugyuták. :) Kellemes csalódás volt. Nagyon ajánlom!

2024.01.01 Majorkas

Csak Jennifer Lawrence miatt

A cselekmény nekem nagyon nem jött át, de Jennifer még mindig formában van, és ez megmentette a filmet.

2023.08.12 stomachh

Maga a film gyenge közepes, a karakterek sem szerethetők. Olyan tök mindegy ez a film. Tök mindegy, hogy megnézed, vagy sem. És ezt Jennifer Lawrence sem tudta megmenteni, hiába lenne meg hozzá minden eszköze, nincs lehetősége kibontakozni. Kár. De legalább volt benne indokolatlan meztelenkedés, szerencsére Jennifertől.

2023.08.24 pj19

Egész jó film lett. Kedves, szerethető karakterekkel. És ami a lényeg: van mondanivalója is a filmnek. Nézzétek meg bátran!

2024.02.20 Schumy1

Jól indult, aztán sablonos, majd jól folytatódik, aztán gyötrelmes. A kissé idegesítő, esetlen fiú, s a kissé hozzá képest túlkoros lány, aki tudjuk, miért ment bele. A történet itt-ott elég jó, vicces meg fárasztó is egyben.

2023.08.20 Tibor397141

A trailer alapján jobbat vártunk. Ma csajos film nap volt, matiné időben. Sablonos, előre megjósolható, klisés forgatókönyv. Inkább adnék 2 csillagot.

2023.06.30 Maver17

Jó kis film volt. És bemutatja a mostani világot. Más vártam a film végére, de jó vígjáték lett belőle. :)

2023.08.23 kecsamstaff

Gyenge eresztés, bájos arc, kínos részek, bevállalós jelenet

Sajnos nálam nem ütött akkorát, mint amennyit vártam tőle. Egyszer mindenképp meg lehet nézni. Voltak benne poénos részek. Tényleg sok a kínos rész a filmben. Ha nem J. Lawrence neve és arca szerepelne a borítón, talán nem is lehetne annyira sem eladni a filmet. A tengerparton játszódó jelenetért mindenképp le a kalappal, mert azt nem minden színésznő vállalta volna be. Egy otthon nézősnek megfelel szombat estére.