Új világrend

Új világrend

Nuevo orden

Egy mexikói pár álomesküvője tragikus fordulatot vesz, amikor körülöttük polgárháború tör ki. A menyasszony mindent megtesz, hogy megmentse a családját, mindeközben pedig egy új világrend van megszületőben.
Michel Franco rendezése nem csupán komor és baljóslatú alkotás, figyelmeztetés egyben a… Több

Ország: Franciaország, Mexikó
Premier (HU): 2021.06.24. | Cinego (2021.11.18.)
Forgalmazó: Magyarhangya

Naian González Norvind

2021.06.25 dadooo

Eszméletlenül sötét hangulatú film, amelyre talán nem is számítana az ember ebben a műfajban. Nálam nagyon ütött az egész koncepció úgy, ahogy van. Mindenképpen érdemes belevágni!

2021.05.07 varjú

Húsba vágó történet, amiből szerintem nagyon sokat lehet tanulni. Egy biztos, hogy egyszer nem elég megnézni. Elképesztően fajsúlyos sztori!

2021.06.24 Gyula

Bár a sztori eleje egy kissé döcögősen indult, ettől függetlenül szerintem nagyon ott van. Az idei év egyik legkellemesebb filmes meglepetését hozta az Új világrend nálam.

Van új a nap alatt?
Michel Franco fontos társadalmi problémákat tematizál, amelyek a világ bármely részén aktuálisak, a műfaji megoldásokkal mégis sok esetben pont ezeknek az élét tompítja. Több

(2021. 07. 01.)
A történetvezetés végig feszes, fenntartja a feszültséget, a szereplők motivációi teljesen érthetők és átérezhetők. (Néha talán túlzottan is. Több jelent ábrázolja (félelmetes hitelességgel), hogy fogságban lévő embereket hogyan kell végleg megtörni és testileg-lelkileg összezúzni. Ezen részek végignézéséhez erős idegrendszer kell.)... Több

(2021. 07. 01.)
Az Új világrend megragadja a belső szerveidet, és nem ereszti, mint egy vallatótiszt. Te hol állnál egy ilyen helyzetben? Mit tennél? Mit érdemelnél? Több
Préda
2016