Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

Nuovo cinema Paradiso
Philippe Noiret
Philippe Noiret

A kis Salvatore rajong a filmekért. Ha csak teheti, minden idejét a moziban tölti. A Cinema Paradiso az otthona, itt tölti az időt legszívesebben. A vetítőterem és a gépház serdülőkorának legfontosabb helyszínei, ahol meghatározó élményekben van része. A folyton ott tüsténkedő fiú különös… Több

Ország: Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2018.11.22.

2020.08.11 De Matt

A legszebb film

Giuseppe Tornatore minden filmje kiváló, mert a szépség, a lélek, a tudás, a szenvedély és az élet egyszerre van együtt benne. A Cinema Paradisóról azt mondanám, hogy a legszebb film, amit valaha láttam. Lehet, hogy léteznek ennél jobb filmek (esetleg Bergman vagy Tarkovszkij rendezésében), de a Cinema Paradisóban van valami, ami teljesen egyedi, és a befejezés pedig olyan elemi erővel bír, hogy örökre megmarad emlékezetünkben!

2016.09.22 sipiarpi

Megható, szentimentális film a barátságról és a mozi szeretetéről. Nekem kedvencem lett. Toto megformálói közül egyértelműen a kisfiú volt a legjobb. A ravaszság, a csibészség a szemében a sajátja volt, nem megjátszott. Mivel a teljes verziót láttam,... Több

2018.07.13 Berto49

A mozi szerelmeseinek KÖTELEZŐ film! Tornatorén kívül senki más nem tudta így megragadni a filmek csodálatos varázsát, azt, hogy mit is jelenthet egy-egy végignézett movie az emberek életében. Alfredo és Toto kapcsolata a vérségi kötelék nélkül is az... Több

2018.03.24 Queenakasha

Tornatore filmjei annyira csodálatosam egytől egyig, kár hogy sokat kell várni míg kijön egy új. Egy egész másvilág a többi filmhez képest. Ez mind közül a kedvencem, ahogy az ember nézi kicsit újra gyermeknek érzi magát.

2017.03.12 NorbiP

Giuseppe Tornatore az az olasz rendező, akinek a nevére érdemes odafigyelni. Engem ez a film valamiért hihetetlenül szórakoztatott, nem tudtam nem imádni.

Guiseppe Tornatore eleinte a mozi sírfeliratának szánta a filmet, de akkora sikere lett, hogy éppen az ellenkezőjét érte el vele, s alkotása fellendítette az olasz filmipart.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Steven Jay Schneider beválasztotta ezt a filmet a 2004-es 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz könyvébe Szerző: Norbi

2-féle DVD-n került forgalomba a film. Míg az egyik 2 órás, a másik 2 óra 45 perces. Utóbbi legelején olaszul felsorolják 1 percben az elnyert díjakat és jelöléseket. Szerző: Bogi87

A filmből több változat is készült. 1988 novemberében egy 153 perces, 1989 májusában pedig egy 124 perces változatot is kiadtak. Később a rendező elkészített egy 173 perces verziót is.Szerző: ps

(2016. 03. 19.)
Guiseppe Tornatore életének fő műve ez a lelket magasra röptető mozi, amely évtizedeken ível át, mégis egységes egészként működik. 9/10 Több