80% 280 szavazat
Vélemények

Nürnberg

Nuremberg

 Több
Filmadatlap
26
Vélemények (26)
29
Szereplők (29)
70
Képek (70)
8
Videók (8)
9
Érdekességek (9)
Díjak
Filmkritika
16
Cikkek (16)
Fórum

Vélemények (26)

Írj véleményt
 
2026.01.06 L.Regina

Ez egy nagyon jó és egy nagyon fontos film, egy olyan üzenettel, amit igenis muszáj időről időre újra és újra elmesélni. Hangulatában, kiállásában kicsit a Kémek hídjára emlékeztet, azaz vannak benne könnyedebb részek, de mikor komolynak kell lenni, ... Több

0
 
2026.01.27 szilagyi

Szerintem lassú, de erős film lett. Nem egy könnyű darab, inkább olyan, amin sokat kell gondolkodni. Nekem az tetszett benne, hogy komoly témákat mutat meg egyszerű módon. Nem akar túl sokat magyarázni, inkább rám bízza, mit érzek és mit gondolok. A ... Több

0
 
2026.01.27 rubin

A Nürnberg számomra igazán kiemelkedő élmény volt. Már az elején érezni lehetett, hogy egy komoly, átgondolt történettel van dolgunk, de a film minden várakozásomat felülmúlta. A történet egyszerűen lebilincselő. A második világháború utáni nürnbergi... Több

0
 
2026.01.20 mafabfan

A szörnyek közelebb vannak, mint ahogy gondolnád

Már kaptunk néhány holokauszt-történetet, jónéhány szemszögből, de mondhatni csak ez a film az, amelyik teljesen emberinek mutatja be azokat, akik ezt az egész emberiség ellen elkövetett bűncselekményt végigasszisztálták. Ami azért fontos, mert megmu... Több

0
 
2026.01.04 Ben.Bo.o

Göring és a sleppje

Rég láttam úgy egy mozifilmet, hogy amikor bementem a terembe, azt láttam, hogy teltházas. Ez arra enged következtetni, hogy nem az Öt éjjel Freddy pizzázójában-jellegű filmekre van igény, hanem ehhez hasonlókra. Maga a film egyébként attól eltekintv... Több

0
 
2026.01.25 I3rYcE

Történelem

A történelem ezen időszaka kifejezetten érdekel. Kivitelezésben nem volt tökéletes, de a színészek minden téren helytállóak voltak. Egyszer érdemes megtekinteni.

0
 
2026.06.05 Csab

Vicceltek?

Ne már! Amikor ezt írom, 81%-on áll. Nem létezik modern háborús film, amely ilyet érdemel - propaganda mind.

0
 
2026.01.05 András

A Nürnberg ambíciózus projekt, de gyakran olyan, mintha két külön film keveredne: van, ami történelmi dráma, és van, ami több akar lenni ennél. A dialógusok néha klisésnek érződnek, de a pszichológiai csaták tényleg betalálnak. Jó színészek, de simán elfért volna még több kérdés és kevesebb hollywoodi fogás.

0
 
2026.01.02 krisszi11

Bevallom, nem így képzeltem el egy történelmi drámát, de ez valahogy működik. Crowe totál lenyomja Göringet, és tényleg van benne mélység, még ha néha hollywoodi klisékkel is operál. Teljesen korrekt, gondolkodtató film, ami nem csak egy unalmas kosztümös retró marad.

1
 
2026.01.08 Blackcat

Többre számítottam (:

Ma láttam a filmet, amit már nagyon vártam. Sajnos nem tetszett annyira, mint másoknak, ahogy több kritikában is olvastam. Valóban sok klisét tartalmaz, a főszereplők közül egyértelműen Russel Crowe viszi el a pálmát. Rami Maleket nem tartom nagy szí... Több

0
 
2026.02.23 Éva420581

Remek.

Érdemes megnézni, nem durran hatalmasat, de...mindenképp tanulságos kissé "más" szemlélettel rálátni a történtekre.

0
 
2026.02.01 Akita71

Amikor valaki nem szolgálni akar, hanem küldetése van

A filmet azért néztem meg, mert több helyen szembejött róla olyan vélemény, hogy itt Oscar lesz. Szerintem nem lesz. Véleményem szerint a rendezés vagy a forgatókönyv miatt nem volt idő igazán bemutatni egy, a nárcizmus pöcegödrének legmélyebb bugyra... Több

0