Ocean's 8 - Az évszázad átverése (2018)

Ocean's Eight

Richard Armitage
Ezra Miller

Greeta   2021. 10. 28.

A pasis változat fényévekkel jobb. A történet kicsit nyögve nyelős, és a karaktereket sem ismerhettük meg mélyebben.

indingo   2018. 06. 30.

Eddig csak pasis változat készült, ezért egy kizárólag női szereplős filmet is el kellett már készíteni. A szereposztása nagyon izgalmas, és több dudás is megfért egy filmben. Az alakításokkal és a karakterekkel nem volt gond. Sandra Bullock az egyi... több»

Artemisia   2018. 07. 07.

Nagyon tetszett, kellemes, vicces, vagány és csajos vígjáték. Elsősorban vígjáték, sokkal inkább , mint akció vagy krimi. Valószínűleg ez is volt a cél és nem egy komoly akciófilmet akartak összehozni, és ha így tekintjük akkor nagyon szórakoztat... több»

Berto49   2018. 08. 25.

Egy újabb olyan film, amelynek az elkészítése teljesen felesleges volt. Csak a szereplő női sztárgárda számára volt értelme, a felvett gázsi miatt. Botrányos, hogy egy filmnek csak az az értelme, hogy egy már háromszor lehúzott bőrt egy újabb alkalom... több»

Shelby07   2018. 09. 06.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, nekem egy nagyon picit csalódás volt, mivel az előző három részéből megszoktam, hogy vagány pasik a lehetetlennél is lehetetlenebb lopásokat hajtanak végre, és mivel úgy néztem meg a filmet, hogy tulajdonképpen teljes... több»

7ETEDIK   2018. 06. 25.

Nekem a korábbi Oceans részek sem tetszettek, unalmasak, vontatottak tele felesleges üresjáratokkal. Ez itt ugyanaz nőkkel, no de azért nem akármilyen gárdával, Bullock és Blanchett párosa remek, de ez önmagában kevés. A színészi munkáért a harmadik csillag.

Thibo84   2019. 02. 26.

Nem láttam a többi Ocean's filmet, de ez nekem kimondottan tetszett, ráadásul a szereposztás is pazar.

A film összbevétele 297 718 711 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 217 925 860 forintot termelt.

A 2007-es film után Steven Soderbergh azt nyilatkozta, hogy nem lesz több folytatás. Ezt megerősítette akkor is, amikor a franchise egyik kulcsfigurája, Bernie Mac 2008-ban elhunyt.

Sandra Bullock olyan szépen beszél németül a filmben, hogy a német verzióban önmagát szinkronizálta (ez már korábbi filmjeinél is bevált szokás volt, ahol meg kellett csillogtatnia német nyelvtudását).

A filmben a zsákmány egy Toussaint nevű gyémánt nyaklánc, amelynek elkészítéséhez a Cartier ékszerházat kérték fel. Eredetijét maga Jacques Cartier tervezte 1931-ben egy maharadzsa lánya számára. Az eredeti ékszer azonban csak mintaként szolgált, a mestereknek rekord idő alatt, nyolc hét alatt kellett elkészülniük az ékszerrel.

Gary Ross és Rihanna közösen alakították ki Nina Ball személyiségét (pl. kinyúlt pulóver és kezeslábas, katonai bakancs).

A Constance-t alakító Awkwafina Olivia Milch (Gary Ross társforgatókönyvírójának) Dude című filmjében nyújtott alakításával hívta fel magára rendező figyelmét.

Közel két órányi csajos tolvajfilm, remek színésznőkkel, helyenként jó ötletekkel. Könnyed, erőszakmentes szórakozás, nem csak feministáknak, nagyobb elvárások nélkül. több»

Az Ocean’s 8 nem egy rossz film. Ugyanakkor, az alapötletből többet is ki lehetett volna hozni és egy ilyen parádés és ígéretes szereposztással sokkal nagyobbat kellett volna ütnie. Sajnos, ez most nem így történt…Egyszer meglehet nézni, sőt élvezni is lehet, viszont nem érdemes sokat elemezgetni. több»

Gary Ross megpróbálta ott felvenni a fonalat (minden tekintetben), ahol Steven Soderbergh 11 évvel ezelőtt elejtette. Csakhogy Gary Ross nem Steven Soderbergh. több»