Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Vélemények: Ocean's 8 - Az évszázad átverése (2018)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Hetedik   2018. 06. 25.

Nekem a korábbi Oceans részek sem tetszettek, unalmasak, vontatottak tele felesleges üresjáratokkal. Ez itt ugyanaz nőkkel, no de azért nem akármilyen gárdával, Bullock és Blanchett párosa remek, de ez önmagában kevés. A színészi munkáért a harmadik csillag.

Artemisia   2018. 07. 07.

Nagyon tetszett, kellemes, vicces, vagány és csajos vígjáték. Elsősorban vígjáték, sokkal inkább , mint akció vagy krimi. Valószínűleg ez is volt a cél és nem egy komoly akciófilmet akartak összehozni, és ha így tekintjük akkor nagyon szórakoztató, kikapcsoló darab. Amit picit hiányoltam az az, hogy maga a rablás járhatott volna kicsit több kalamajkával, ami még több vicces és szórakoztató jelenetet eredményezett volna és kicsit hitelesebbé tette volna, hiszen nem lehet könnyű összehozni az évszázad átverését, pl. a többi ékszer bemutatását nem flashblack jelenetben, hanem élesben kellett volna bemutatni, de így is jó, az pedig hogy kevés nehézség volt betudható a gondos előkészületeknek és a rablásban résztvevők profi munkájának, illetve tapasztalatának :-) A karakterek roppant szerethetőek, viccesek, aranyosak. A szereposztás pedig nem is lehetett volna jobb, Sandra Bullock, Kate Blanchett, Anne Hateway és Sarah Paulson zseniális játékai nagyot dobnak a filmen. Rihanna játéka is alakul, az eddigi rémes alakításaihoz ( Csatahajó, Valerian és az ezer bolygó városa) képest elég sokat fejlődött, de még mindig nem az igazi. Sandra Bullock és Kate Blanchett párosa valóban nagyszerű volt, szívesen látnám őket más filmekben is együtt:-)

indingo   2018. 06. 30.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::
Eddig csak pasis változat készült, ezért egy kizárólag női szereplős filmet is el kellett már készíteni. A szereposztása nagyon izgalmas, és több dudás is megfért egy filmben. Az alakításokkal és a karakterekkel nem volt gond. Sandra Bullock az egyik kedvenc színésznőm és mindig a természetesség mellett kampányol, de itt egy kicsit botoxolt középkorú nő hatását keltette. A története engem nem igazán nyűgözött le. Voltak benne jó megoldások, de valahogy minden túl könnyedén ment. Minden elsőre sikerült, meg persze mint mindig mindenhol balfékek dolgoznak. A drogériás jelenetről az jutott az eszembe, hogy Magyarországon próbáld meg előadni az üzlet polcairól frissen levett termékekről, hogy azt néhány napja vásároltad. Be se lépsz az üleztbe már letámadnak é utána is számos szempár követi minden lépted, és a kamerákról már ne is beszéljünk, Szinte tök ismeretleneket szerveznek be a buliba, ráadásul a legvégén a meglopott nő is csatlakozik a csapathoz. A szerelmi bosszú szál lógott a levegőben, ki lehetett találni, hogy mire (is) megy ki a játék, azon kívül, hogy több milliónyi ékszert raboljon a banda. A csavarra is lehetett számítani, ugyanis semmi érelme nem lett volna a terem kiürítésének az az egy nyamvadt nyaklánc miatt. Továbbá a többi ékszert mikor scannelték be a szuper szemüveggel? Az egy lánc beolvasása is percekbe tellett, akkor az a több tucat láncot, karkötőt és fülbevalót hogy sikerült bescannelni. És milyen terv az olyan, ahol önálló akcióba kezdenek néhányan, de arról nem tájékoztatják a társaikat. Összességében én jobbra, élvezhetőbbre számítottam, nagyobb tűzijátékra a végén.

Bazzzsi   2018. 07. 04.

Nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Már hónapok óta reklámozzák, megy a beharangozása a filmnek. Valóban moziba csalogató a PR. A szereplőgárda tényleg figyelemre méltó, de azért a történetre fektethettek volna nagyobb hangsúlyt a készítők. Aki sok filmet néz, annak újat nem igazán adott a történet. Elmaradt a nagy bumm a végéről. Hiányoltam a háttérben meghúzódó apró titkokat és érdekességeket, igazi csavarokat, ami a legvégén megdöbbenteni a nézőt és úgy érezné, hogy őt is átverése és egészen más történt, mint azt a film addig mutatott neki. Egyszer meg lehet nézni, de nagy hatással nincs az ember bioritmusára. A címen kívül én sok hasonlóságot vagy kapcsolati pontot nem vettem észre az eredeti Ocean's-hez viszonyítva.

Bizsu82   2018. 07. 05.

Hát, őszintén szólva nem lett a szívem csücske a film. Sok az üres járat, sok esetben unalmasnak hatott. Egy-két jó poéntól eltekintve jóindulattal átlagosnak mondanám. Szerintem nem érdemes időt, pénzt áldozni rá! Középszerűre sikerült!

Az amatőr   2018. 07. 02.

Nagyon élveztem szuper volt moziban látni. Külön köszönet a mafabnak a mozijegyért.Igazi szórakoztató rablós film volt. Nagyon jó volt a színészi felhozatal és ennek megfelelően a csodálatos színésznők ki is tudták bontakoztatni a képességeiket. Maximálisan kihoztak mindent a karaktereikből.Igaz voltak klisék, de bőven szorult ebbe a filmbe eredetiség is.Teljesen lekötött és hiába tudtuk mi lesz a vége,akkor is izgalomban tartott a végsőkig. Nem értem, miért húzták le annyira a kritikusok. Jó persze sokan az előző Ocean's filmeket várták és ahhoz hasonlítgattak,vagy azt mondták ez csak másolat,de könyörgöm ez egy másik film,amúgy meg a többi is egy kaptafára épült.

schvarz   2018. 07. 05.

Egyszeri nézésre megfelelő film, de semmi extrát, újdonságot nem adott! Közepes, de kellemes, szórakoztató, vannak benne jó poénok és zajlanak az esmények pörög a film.

idefix   2018. 06. 25.

A film sikere a parádés szereplőválogatásban keresendő, már csak emiatt is érdemes megnézni az Ocean's sorozat legújabb részét. Ritkán láthatunk ennyi hírességet egy rakáson. A film humoros vicces hangulatú és érdekesek benne a trükkök De eget rengető poénokat ne keressünk. Engem már az első jelenet megfogott amikor Sandra Bullock rezzenéstelen arccal hazudik a börtönben illetve néhány jelenettel később amikor egy érdekes trükkel kicsempészi az ékszerboltból az értékes cuccokat. A jól kitervelt csalás látványos és izgalmas azonban néhány apró mozzanat számomra nem volt világos... Valószínűleg az Évszázad átverése nem lesz az évszázad mozifilmje mégis egy próbát , egy estét megéri rászánni mert szórakoztató, jópofa, trükkös.

kisssjanka   2018. 07. 06.

Nagyon bírtam a filmben a csajokat , mindenkinek megvolt a maga szerepe és szerethető karaktere. Jók voltak a beszólások, a cselszövések, a poénos jelenetek.

Scriptor   2018. 06. 26.

Az eredeti 1960 -as rész (Frank Sinatraval) és a nagy sikert aratott Soderbergh-féle 2001 -es epizód nyomdokain halad Gary Ross filmje is, csak éppen női szereplőkkel. Sajnos érezhetően másolt panelekből áll, mindenben követve a Clooney verziót. A hölgyek szépek, igyekvőek - főleg Cate Blanchett - de akkor sincs az egészben túl sok eredetiség. Értékelésem: 2.5 csillag.

L.Regina   2018. 07. 06.

Igazából nekem bejött a film, végig jól szórakoztam rajta, könnyű szórakozást nyújt, és szerintem nem csak egyszer nézős darab. Kezdjük is azzal hogy nem értem miért volt mindenki kiakadva a filmre amiért kvázi az eredeti trilógiát remakelték nőkkel, mivel szerintem a régi filmek sem voltak olyan agyam eldobom jók, és nem is emelkedtek olyan cult státuszba mint mondjuk a Szellemirtók. Szóval ha valaki képes lenyelni az előítéleteit a filmkapcsán, ezt a filmet is ugyan úgy élvezni fogja mint az előző trilógiát. Talán amivel ez a film gyengébb az előző Ocean filmeknél, az a karakterek dinamikája. Kevés hangsúlyt kapnak a szereplők, nem igazán tudunk meg róluk semmit, és én hiányoltam a karakterek közti adom-kapomot, a beszólogatásokat, vicces párosokat. Azt azért ki emelném hogy Sandra Bullock, Helen Bohem Carter és Cate Blanchet viszik a hátukon a filmet. (Nekem főleg Cate volt a kedvencem, az a nő egy igazi Boss) Rihanna viszont egy vicc, és remélem a továbbiakban a filmkészítők vissza teszik abba a dobozba ahol találtak. Maga a balhé szerintem nagyon szórakoztató, és jól megoldották, és az egész ötlet hogy a Met gálán raboljanak az zseniális szerintem, mert az a gála már magában szuper menő és lenyűgöző, szóval aki ezt kitalálta annak jár a piros pont.

Roli Szabó   2018. 07. 05.

Nem volt rossz, meg lehet nézni. Pörgött a film de számomra egyértelmű volt a végkifejlet (Anne Hathaway csatlakozása a bandát. Abból rá lehetett jönni hogy a csajról leveszi a kínai lány a több kilós nyakláncot és Anna meg csak észre se veszi). Amúgy érdekes film volt.

Királylány   2018. 07. 14.

Nem vártam különösebben nagy élményt, mivel kerülöm a klisékben gazdag amerikai tucatprodukciókat. Viszont, ha valaki egy laza, szórakoztató, mégis a maga nemében igényes filmre vágyik, akkor nem fog csalódni. A visszatérő profi szélhámos, (Debby Ocean, akit Sandra Bullock játszik) kliséje érdekes vonásokkal gazdagodva jelenik meg a filmben és így nem válik unalmassá vagy teljesen kiszámíthatóvá sem a figura, sem pedig a cselekmény. Kellemes meglepetést okozott, hogy bár megszokott karakterek a mellékszereplők: profi hacker, divattervező, pitiáner utcai csaló, háziasszony, bártulajdonos- , mégsem szájbarágósan elcsépelt egyikük megjelenítése sem. Jó tempóban halad végig a cselekmény, nincsenek üresjáratok és minden öt percben történik valami váratlan. Örülök, hogy megnéztem, mivel nagyon tetszett. Azoknak ajánlom, akik hozzám hasonlóan inkább a komoly mondanivalójú filmeket részesítik előnyben, de épp könnyedebb szórakozásra vágynak, abból pedig a műfajhoz mérten igényesre, nem pedig teljesen blődségre.

Enikő Balogh   2018. 07. 05.

Nagyon vártam a filmet, az előzetes alapján igazán eseménydúsnak és pörgősnek tűnt. Ennek ellenére egy viszonylag lassú film és úgy tűnik, hogy van időnk kigondolni mindent, szóval rá lehet jönni az összes poénra, csattanóra. De szerencsére azért egy picit hagynak a végére is. Sandra Bullock örök kedvenc, nagyon jól játszik most is, bár ennek ellenére néha azért olyan összecsapottnak éreztem a karaktert, pedig talán az övé volt a legjobban kidolgozva. A többiek pedig jók voltak, de róluk sem igazán sok minden derül ki a film folyamén. :( Nem állítom, hogy kult film lesz és sokszor megnézős, egyszer-kétszer, ha éppen nincsen más.

kodoboczkitti   2018. 07. 07.

Az előzetes alapján nem számítottam nagy durranásra viszont sok jót hallottam róla, így vegyes érzelmekkel és elvárásokkal ültem be a moziba megnézni. Végül pozitívan csalódtam ugyanis nagyon tetszett. Nem egy százszor újranézős kategóriájú film és tényleg nagyobb a hype körülötte a sztárparádé miatt, mint amennyit valóban érdemelne szerintem, viszont szórakoztató, nem unalmas egyáltalán, kikapcsolódásnak teljesen tökéletes. Nem akarok spolierezni, ellenben nagyon ajánlom mindenkinek.

Kissur   2018. 07. 04.

Ennek a filmnek az elkészülését nem sok minden indokolta. Egy tehetségesebb rendezővel és koedukált csapattal még van potenciál az Oceans's filmekben, de ennek nem volt. Gyenge rendezés, nem túl kidolgozott karakter. Két, talán három színésznő volt olyan, aki ténylegesen jó karaktert hozott. Csak miattuk volt értelme elkészíteni ezt a filmet. Ahogy a címe is mutatja, ha megveszed a mozijegyet, akkor ez lesz az évszázad átverése.

Marti   2018. 07. 05.

Nem volt rossz film. De előző filmek fordulatosabbak, izgalmasabbak voltak.

Tündi   2018. 07. 04.

Nagyon vártam ezt a filmet, de sajnos még még nem láttam... Szerettem a korábbi verziókat, de a csajos kivitelben, főleg ezzel a szereposztással nagyon várom, hogy megnézhessem.

Dorottya Dékány   2018. 07. 04.

Szerintem érdekes lehet ez a film, mint az eredeti női változata, de sajnos még nem láttam.

rissa   2018. 06. 24.

Kicsit vegyesek az érzéseim, bár alapvetően jól szórakoztam. Rendben volt a film, de végig az volt bennem, hogy nem kéne ide már sok, hogy kiemelkedjen az átalgból, de azt a keveset nem tudta meglépni a számomra. Nem fogsz rosszul járni, ha elmész rá, de én utólag inkább megvártam volna talán a DVD megjelenést. Azért bátran tegyetek egy próbát.