Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Oldboy

elekm90   2020. 04. 10.

Hollywoodnak ismét sikerült egy remek filmből pocsék remake-et csinálnia. Ahelyett hogy azon ügyködnének USA-ban, hogy a kíváló koreai film minél több emberhez eljusson, csinálnak egy ilyen filmet, ami remake, de nem 100 százalékban. Minden amit hozz... több»

hsanya182   2018. 07. 06.

Elvont és beteg pszichothriller, 18 év felettieknek ajánlott, sok benne a vérengzős dúrvaság, kegyetlenség. A férfi megbosszúlja 20 év ok nélküli fogvatartását, elég trükkös taktikával szaglássza ki kik lehetnek a fogvatartói stb... Már már azzal sze... több»

TribeBubu   2016. 04. 26.

Hollywood nem éppen a jó átiratairól és remake-jeiről híres. Ezt pedig bizonyítja az Oldboy is. Igaz, Park Chan Wook mesterművéhez hozzányúlni nagy merészség kell. Az igazat megvallva még valamelyest szórakoztatónak is találtam ezt a filmet, mert jó... több»

wirwil   2015. 05. 01.

Reménykedtem, hogy megközelíti az eredetit, álmodtam, hogy túl is szárnyalja. Remény meghalt, álom elillant.

D. Wolfe   2016. 04. 19.

Kimondottan jól sikerült újrafeldolgozás szerintem. Igaz, hogy nem mérhető az eredeti mű zsenialitásához, viszont kevésbé elvont, ennek köszönhetően azért jóval könnyebb befogadni. A színészek sokat dobtak az összképen és a rendezés is igényes. Kellemes meglepetés volt ,rosszabbat vártam.

Loborg   2015. 02. 16.

Az eredeti filmet nem láttam, így ahhoz képest nem tudom értékelni, de szerintem az amerikai változat is eléggé eredeti és brutális volt, mondhatni beteg. Nagyin jó kis film, ajánlom a műfaj kedvelőinek.

gyuszamen73   2015. 02. 21.

Jó film volt, egészen addig, míg ki nem derült, hogy a saját lányával létesített eléggé intim viszonyt. Valamit nagyon elszúrhatott ez a csávó, ha ennyire kemény büntetést kapott.

Josh Brolin

A jelenet, ahol Josh Brolin egy színes biciklin üldözi a fogva tartóit tiszteletadás a Kincsvadászok (1985) előtt, amiben a színész még 17 évesen egy gyerekeknek szánt bicajjal látható az egyik jelenetben.

Rooney Mara és Mia Wasikowska neve is felmerült a női főszerepre, de mindketten visszautasították a lehetőséget.

Egy korai szakaszban komoly tervek voltak arról, hogy Steven Spielberg rendezi a filmet, Will Smith főszereplésével.

Christian Bale-nek, Colin Firth-nek és Clive Owen-nek is felajánlották Adrian szerepét, de mindannyian visszautasították.

Spike Lee elmondta, hogy az ő verziója 140 perces volt és karakterközpontúbb, de a stúdió 105 percesre vágta végül. Ezért is van az, hogy a film elején nem a megszokott "A Spike Lee Joint" felirat látható, hanem "A Spike Lee Film". Josh Brolin egyébként a Lee féle verziót favorizálta.

Elizabeth Olsen egészen a new york-i premierig nem ismerte a film végét.