Országúti diszkó

Országúti diszkó

Road House
Jerico
Patrick Swayze

Dalton ugyan tanár, ám mégsem tanítással keresi a kenyerét, hanem zűrös, füstös szórakozóhelyeken. Ő a legjobb békéltető a környéken, aki tudja, hogyan állítsa meg időben a kitörni készülő részeg indulatokat, s hogyan vessen véget a bunyónak szép szóval, vagy ha kell, hát ököllel. Dalton-t egy hírhedt országúti diszkó vezetője kéri fel, hogy segítsen rendet teremteni. Úgy tűnik, hogy ez a hely még Dalton számára is komoly kihívást jelent, ugyanis rögtön az első éjszaka megsérül. A közeli kisváros gyönyörű doktornője, Elizabeth Clay látja el a sebét, és sebzi meg azonnal a férfi szívét. A doktornőre azonban a helyi rosszfiú, Brad Wesley is kivetette a hálóját, és mindent… Több

Forgatókönyvíró: David Lee Henry, Hilary Henkin
Premier (HU): 1989.12.07.

2024.03.30 The Critic

A 80-as évek ikonikus diszkós-bunyós mozija

Gyerekkori nagy kedvencem az 1989-es, eredeti Országúti diszkó, az azóta elhunyt Patrick Swayze és a gyönyörű Kelly Lynch főszereplésével, Rowdy Herrington remek rendezésében. Blogomon biztosan írni fogok a filmről, így itt csak annyit emelnék ki, hogy egy generáció és korszak rétegfilmje volt annak idején, és főleg azok voltak oda érte, akik ismerték és gyakorolták a film életstílusát: a 80-as évek végének diszkóvilágát. Persze akkor még a vasfüggöny létezett (1990-ig), így a nyugati dolgok nehezen jöttek át. Mi mégis tettük az agyunkat: minden péntek és szombat este felvettük a csajozós ruhát, és mentünk a diszkókba. Balhé pedig gyakran akadt. Ha nagy volt a diszkó, akkor sok kidobóval lehetett találkozni, és bizony akadt munkájuk bőven. Én sem úsztam meg egy-két pofont 15-16 évesen. A filmbeli James Dalton (Patrick Swayze) profi módon intézi el a rendbontókat, kint a diszkó előtt. Persze neki is feladja a leckét a helyi hatalmaskodó, Brad Wesley (Ben Gazzara), aki terrorizálja a települést és a diszkót is. A filmben sok a bunyó, melyek persze ma már nem tűnnek színvonalasaknak. Az új Road House mindenképp jobb ebben. Az én értékelésem a 89-es Országúti diszkóra 4 csillag, és ennyit kap tőlem a 2024-es változat is épp a verekedések miatt.

2024.03.26 Ahoj poplacsek

a nap véleménye

4/10 – Legalább megpróbáltam

A 2024-es remake megnézését követően kerültem abba a fellelkesült hangulatba, hogy kíváncsi lettem erre a filmre, és meg akartam nézni összehasonlításképpen. Annak idején kimaradt, pedig láttam egyet s mást az 1980-as évek végén. Megértem, ha valaki ... Teljes kritika

2024.03.28 Jerico

Egy jó hangulatú klasszikus, remek bunyókkal

Filmklasszikus ma már és sok bírálat tárgya, de akkoriban rengetegen szerettük az Országúti diszkót. Patrick Swayze igazi sztárnak számított a 80-as években. A film bunyói pedig nagyon jók, és bár a ruhák, hajviseletek mai szemmel picit viccesnek hatnak, 35 évvel ezelőtt annak a kornak bizony szerves részei voltak. Az alapsztori jól kitalált: a jó és a rossz klasszikus küzdelme egy kisvárosban, ahol a helyi diszkó új kidobóembere szembeszáll a város mindenható nagy urával. Első alkalommal is tetszett, és azóta is kedvencem. Nálam 4 csillagot ért 1989-ben is, és most is.

Induljon a banzáj!

Ha a producer Joel Silver. Ha a filmben játszik Patrick Swayze, Sam Elliot, és Ben Gazzara. Ha a szőke bombázónak, Julie Michaelsnek ekkora keblei vannak. Ha ilyen jó zenéket játszanak. Akkor nem értem, hogy miért jelölték a filmet Arany Málna díjra,... Teljes kritika

2024.03.29 Harper

Jó szórakozás volt annak idején is, és még most is az

Ha már annyian elővették ezt a filmet, én is lepötyögnék pár gondolatot róla most, hogy megcsinálták az új változatot is (azokkal a híres bunyós jelenetekkel). Az eredeti sztori egy 1989-es darab, és tény, hogy kultuszfilm lett belőle (bármennyire is azt olvasom mostanában itt-ott, hogy nem volt népszerű), valójában mindenki szerette akkoriban. Én középiskolásként természetesen szintén ráindultam (a haverokkal megnézve), mert Patrick Swayze szálkás kigyúrtságával valóban megtestesítette a szikár bunyós alakját. (Én azokban az években váltottam a taekwondoról a bokszra, de még az első nagy KO-m előtt voltam, tele naivitással arról, hogy milyen egy valódi csupaszöklű harc az életben.) Emlékszem, kielemeztük a rúgásokat, ütéseket, és nagy viták folytak arról, hogy mi a hatékonyabb küzdősport egy diszkó közegben. Persze ma már jobb bunyókat csinálnak a filmekben (le a kalappal a Gyllenhaal–McGregor párharc előtt az új feldolgozásban), de azért a 89-es harc sem rossz. Én ezt a filmet ma is imádom, és szerintem még ma is nagy a rajongótábora idehaza. Nem véletlenül: valahogy elindított akkoriban egy generációt a küzdősportok felé. Ma minden fiatal a telóját nyomkodja, mi meg diszkókba jártunk és edzőtermekbe. Valahogy azt mondanám: ÉRTETTÜK ezt a filmet.

A film premierje az USA-ban 1989. május 19-én, itthon pedig 1989. december 07-én volt.Szerző: Archívum

A film egyedüli forgalmazója az MGM/UA Communications. Szerző: Archívum

A Codyt alakító kanadai zenész, első és egyben egyetlen filmszerepe. Szerző: rbernadett

A film két sztárja Patrick Swayze és Ben Gazzara egyaránt hasnyálmirigyrákban hunytak el, Swayze 2009-ben, Gazzara 2012-ben.Szerző: rbernadett

(2015. 05. 18.)
Közepes akciófilm a 80-as évekből, amelyet Patrick Swayze és Sam Elliott miatt érdemes egyszer megnézni! Több