Párbaj

Duel

A forgatásokat 1971. szeptember 13-án kezdték meg, és 1971. október 4-ére már be is fejezték.Szerző: Kóborló

Dennis Weaver (1924–2006) szerette volna az összes jelenetben egyedül vezetni az autót, de Spielberg ragaszkodott hozzá, hogy a kockázatos felvételeknél kaszkadőrt alkalmazzanak.Szerző: Kóborló

Egyes pletykák szerint, Gregory Peck (1916–2003), a híres színész szívesen eljátszotta volna a főszerepet, de Spielberg mindenképp Dennis Weavert (1924–2006) szerette volna ebben a szerepben látni.Szerző: Kóborló

A filmbéli David Mann szerepére Dustin Hoffman neve is felmerült.Szerző: Kóborló

Kezdetben csupán 74 perces volt a kész film, de a forgalmazó stúdió (Universal) megkérte a rendezőt, hogy forgasson még extra jeleneteket, hogy hosszabb legyen a játékidő. Az extra jelenetekkel végül 90 perces lett a film, így mozikban is be lehetett mutatni, bár eredetileg tévéfilmnek készült.Szerző: Kóborló

A film vége felé látható egy út mentén parkoló, kártevőirtó autó, amire az van írva, Grebleips kártevőirtó. A Grebleips Spielberg neve visszafelé olvasva.Szerző: Kóborló

A kamionsofőrt alakító Caray Loftin (1914–1997) egyszer megkérdezte a rendező Steven Spielberget, hogy tulajdonképpen mi az indítéka, hogy az őrületbe kergesse az autóvezetőt. Spielberg erre csak annyit mondott: "Mert egy őrült rohadék vagy". Loftin erre azt válaszolta: "Kölyök, akkor a legmegfelelőbb embert vetted fel erre". Caray Loftin ez időben az egyik legfoglalkoztatottabb kaszkadőr volt.Szerző: Kóborló

A kamionos arca egyszer sem látható.Szerző: HE7EDIK

A filmben látható kamionos üldözések számos filmet megihlettek.Szerző: HE7EDIK

Spielberg filmes debütálása. Szerző: HE7EDIK

Richard Matheson egyszer úgy nyilatkozott, hogy a novellája, amiből a film készült, önéletrajzi ihletésű, ugyanis egyszer ő is rádudált egy kamionsofőrre, aki ennek következtében több mérföldön keresztül üldözte az írót, s úgy leszorította, hogy kis híján halálos kimenetelű hajsza lett belőle. További érdekessége a dolognak, hogy mindez 1963. november 22-én, vagyis a Kennedy elnök ellen elkövetett merénylet napján történt. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Steven Spielberg az 1958-as, A gonosz érintése című Welles-film alapján választotta ki a főszerepre Dennis Weavert.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet számos európai országban (köztük Magyarországon is) úgy értelmezték, mint az amerikai osztályharc szimbolikus megjelenítése. Steven Spielberg saját bevallása szerint semmi ilyesmi nincs a filmjében, s ő inkább úgy tekint a Párbajra, mintha a Délidő című film országúton és kerekeken játszódna. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Steven Spielberg elmondása szerint a Peterbilten látható rendszámtáblák mennyisége arra utal, hogy a teherautó sofőrje egy olyan sorozatgyilkos, aki több államban is szedi áldozatait.Szerző: ArpiHajdu és Réci