Párbaj

Párbaj

Duel
Dennis Weaver

David Mann autójával éppen egy üzletféléhez tart az egyik amerikai országúton. Váratlanul feltűnik mögötte egy nyerges vontató, amely gyilkos párviadalra kényszeríti, mely elől nem tud kitérni.

(alexxx)

Forgatókönyvíró: Richard Matheson
Premier: 1971.11.10.

2024.02.17 Schumy1

Az egyszerűség sokszor többet ad, mint hinnénk, s ez a film ilyen. Lassú, de folyamatosan építkezik. Remek alkotás.

2021.01.22 Kóborló

a nap véleménye

Dávid és Góliát harca az utakon

Régóta terveztem már, hogy megnézem korunk egyik legnagyobb rendezője, Steven Spielberg egyik első rendezését, a Párbajt, de ezidáig elsiklottam felette. Egészen tegnap estéig. Ha röviden és tömören szeretném megfogalmazni a véleményemet erről az 50 ... Teljes kritika

Spielberg első mozija, vagyis első rendezése. Lassabb, mint a mai filmek, de kifejezetten jó ötletnek tartom, hogy a kamionos arcát nem lehet látni benne. Így bármilyen arcot odaképzelhetünk. A kisember és az őrült csatája. Nagyon jók az üldözéses részek. Ajánlott mozi.

2016.04.04 ArpiHajdu és Réci

Egy nagyon izgalmas film annak ellenére, hogy 1971-es. Ráadásul ez Steven Spielberg első filmje, s mint első film, remek munka. Már a két szereplő első találkozása után feszültség jön létre, amely a film végéig megmarad.

2022.07.20 erahurka

Nincsbaj, ez a film még mindig remek!

Kétszer láttam már ezt a filmet, de utoljára már nagyon régen. Minden megtekintéssel egyre jobban tetszett, és most is több pontot adtam rá mint korábban. Moziban persze egész más volt, vásznon látni ezt az őrült hajszát, egyszerűen eszméletlen. Ilyen filmek miatt jobban megéri moziba menni mint az újak miatt basszus. Szerelem és mennydörgés miről beszélünk mikor egy ilyen első filmes filléres tévéfilm nagyobb élmény nála??? Persze Waititi akkor se lesz korai Spielberg ha az ördögnek adja el a lelkét érte. Még mindig az Etele moziját tartom a legjobbnak amúgy Budapesten, de ezekkel a retro vetítésekkel iszonyat közel került hozzá a MOM. Harmadik helyre meg a Művészt/Puskint tenném talán megosztottan. /CinemaMOM Spielberg Hét #2/

A forgatásokat 1971. szeptember 13-án kezdték meg, és 1971. október 4-ére már be is fejezték.Szerző: Kóborló

Dennis Weaver (1924–2006) szerette volna az összes jelenetben egyedül vezetni az autót, de Spielberg ragaszkodott hozzá, hogy a kockázatos felvételeknél kaszkadőrt alkalmazzanak.Szerző: Kóborló

Egyes pletykák szerint, Gregory Peck (1916–2003), a híres színész szívesen eljátszotta volna a főszerepet, de Spielberg mindenképp Dennis Weavert (1924–2006) szerette volna ebben a szerepben látni.Szerző: Kóborló

A filmbéli David Mann szerepére Dustin Hoffman neve is felmerült.Szerző: Kóborló

Kezdetben csupán 74 perces volt a kész film, de a forgalmazó stúdió (Universal) megkérte a rendezőt, hogy forgasson még extra jeleneteket, hogy hosszabb legyen a játékidő. Az extra jelenetekkel végül 90 perces lett a film, így mozikban is be lehetett mutatni, bár eredetileg tévéfilmnek készült.Szerző: Kóborló

(2019. 05. 28.)
Kinek ajánljuk: a régi autók és az országutak szerelmeseinek, akik kedvelik, netán rajonganak Steven Spielberg munkásságáért, továbbá akik szeretnének végigizgulni (majdnem) 90 percet. Több