Párbaj

Duel

2024.02.17 Schumy1

Az egyszerűség sokszor többet ad, mint hinnénk, s ez a film ilyen. Lassú, de folyamatosan építkezik. Remek alkotás.

2021.01.22 Kóborló

a nap véleménye

Dávid és Góliát harca az utakon

Régóta terveztem már, hogy megnézem korunk egyik legnagyobb rendezője, Steven Spielberg egyik első rendezését, a Párbajt, de ezidáig elsiklottam felette. Egészen tegnap estéig. Ha röviden és tömören szeretném megfogalmazni a véleményemet erről az 50 ... Teljes kritika

Spielberg első mozija, vagyis első rendezése. Lassabb, mint a mai filmek, de kifejezetten jó ötletnek tartom, hogy a kamionos arcát nem lehet látni benne. Így bármilyen arcot odaképzelhetünk. A kisember és az őrült csatája. Nagyon jók az üldözéses részek. Ajánlott mozi.

2016.04.04 ArpiHajdu és Réci

Egy nagyon izgalmas film annak ellenére, hogy 1971-es. Ráadásul ez Steven Spielberg első filmje, s mint első film, remek munka. Már a két szereplő első találkozása után feszültség jön létre, amely a film végéig megmarad.

2022.07.20 erahurka

Nincsbaj, ez a film még mindig remek!

Kétszer láttam már ezt a filmet, de utoljára már nagyon régen. Minden megtekintéssel egyre jobban tetszett, és most is több pontot adtam rá mint korábban. Moziban persze egész más volt, vásznon látni ezt az őrült hajszát, egyszerűen eszméletlen. Ilyen filmek miatt jobban megéri moziba menni mint az újak miatt basszus. Szerelem és mennydörgés miről beszélünk mikor egy ilyen első filmes filléres tévéfilm nagyobb élmény nála??? Persze Waititi akkor se lesz korai Spielberg ha az ördögnek adja el a lelkét érte. Még mindig az Etele moziját tartom a legjobbnak amúgy Budapesten, de ezekkel a retro vetítésekkel iszonyat közel került hozzá a MOM. Harmadik helyre meg a Művészt/Puskint tenném talán megosztottan. /CinemaMOM Spielberg Hét #2/

2017.10.25 Deku

Ilyen filmet kiadni szinte már bűn, annyira érthetetlen és sablonos lett. Gyenge eresztésű történetet adtak el. Elég karcsú volt a rendezés és karakterek sem voltak a toppon így hát ez nem is lett kedvencem.

2017.10.07 stomachh

45 eves a film. Eleg hihetetlen igy leirva, csak a tempon latszik meg. Eleg lassu a mai filmekhez kepest, kicsit el lehet bambulni, de azert erdemes megnezni mai fejjel is.

2016.07.12 hejnekem

Egy igazi klasszikus, amely megteremtette az autós, üldözős filmeket. Izgalmas, hangulatos film, amely mindenképpen megéri az őt körülvevő rajongást.

2021.10.27 Milan391349

li ba bőr

2015.11.28 storeman

Ezt már nagyon régen láttam és nem is igazán tudtam vele mit kezdeni. A szárnyait bontogató Steven Spielbergtől egynek elmegy. A csőrös kamion miatt érdemes látni.

2015.02.07 Bergen

nos igen spilberg egy higgadtabb és talán unalmasabb filmje...de a klasszikus címet akkor is megérdemli, hiszen ez a film a politika mentes tartalma miatt itt hazánkban rengeteget ment a mozikban.

2023.11.01 tvfotel

Nagyon jó film, érdemes megnézni!