Penge

Blade

2016.10.25 jencike1985

Sok rémisztő alak szerepel benne. A zenék megmaradtak a fejemben mai napig. Egyedül álló karakterek, történet. Szuper színészek. Igaz hogy régi de mindenkinek, ajánlom(kicsiknek azért nem).

2022.02.21 roben2112

Gyerekkorom kedvence

Ezt a filmet gyerekként rengetegszer láttam, és ha mai napig megnézem, kicsit visszahúz, mert meghatározó volt számomra. Igen, valóban furcsa lehet, hogy gyerekként, de hát mégsem álmodtam rosszakat. Wesley Snipes nagyon jól alakítja a karaktert, az egész világ jól meg van csinálva, és a legjobb, hogy akkoriban még sok eredeti történet és univerzum született, és szerintem ez a Pengéről is elmondható. Az egész trilógiát mindenképp ajánlom mindenkinek, azoknak is, akik látták, és azoknak meg végképp, akik még nem. Számomra jó sokszor nézős kategória.

2016.04.27 ereln

Sokan elfelejtik, hogy ez a film is Marvel film, méghozzá még nagyon a sikerek elejéről. Magával ragadó kemény horrorfilm, zseniális történettel. Képregényfilmek közül az egyik legjobb.

2016.10.24 Manson

Durva, kemény film. Nem egy mostani darab, de ma is megállja a helyét a kategóriában. Izgalmas, végig feszült, műfajában átlag feletti film, a színészek alakítása karakteres , meggyőző.

2015.06.16 Melibaba

A Penge egy nagyon tökös kis akciófilm lett, és bár Wesley Snipes szerintem nagyobb alakításokra volt hivatott (lessetek rá az életrajzára, vannak érdekességek), kimondottan jól hozta a vámpírgyilkos karaktert. Fiatal éveim egyik meghatározó akciómozija volt, már csak ezért is jár a 4 csillag.

2017.01.08 des.tiny59

Kegyetlen módon elbarmolták az egészet és ez nem volt tetszetős. Ennél pocsékabb módon elrontani filmet nem sokféleképp lehet. Fél órát bírtam belőle megnézni és utána kikapcsoltam mert nagyon nem volt a fogamra való. Olyannyira, hogy annál a fél óránál is majdnem elaludtam.

2015.09.05 Quinlan

Tele van izgalommal és pörgéssel a film. Magával ragad a film és a fordulatokkal el se akar engedni. Szerintem egyik legjobb film. Egyik nagyon nagy kedvenc filmem, alakítás szempontjából és látványból is.

2018.03.17 silverkesh

Jó film, néha-néha meg lehet nézni pár év után, Snipes jól alakítja a keményet.

Tipikusan a látványra kiélezett, nem túl jól megírt sztori. A vámpírvilágot próbálja beágyazni, közelebb hozni a mai modern kor valóságához, ám ez véleményem szerint nem sikerült túl jól, avagy hihetően.

2015.02.28 nitus2006

Vámpírimádóknak kihagyhatatlan. Nem ijesztő, de az akciók jók. Többször megnézhető, de nem kedvenc

2022.06.17 Tóth István

Félig ember félig vámpir

Talán az első vámpiros film, ami megfogott mind sztori, képi, zenei világában! Egy tökéletes film és tökéletes szereposztás! Csak ajánlani tudom!!!

2016.06.29 jazzy

Lehet, hogy velem van a baj, de halálra untam magam, miközben ment a nagy kaszabolás. Valami hiányzott ebből a filmből, de meg nem tudom mondani, hogy mi lehetett az. Csak annyiban vagyok biztos, hogy ez így nem sokat ért.

2016.04.19 KingPin

Látványos vérből akciómozi, aki bírja az ilyesmit, annak a Penge valódi csemege lesz. Persze ez is ízlés kérdése, de nálam ez bőven a középmezőny felett van. Az is igaz, hogy jóval a klasszikusok alatt, de erre van kitalálva a 4-es osztályzat, nem?

2018.10.19 AlexCooper

Horrornak elég gyenge, átlagos, egyszer nézős.