Penge

Blade

2024.02.10 hátadlegyenelöl

Eddig kimaradt, de mivel jön a reboot, ezért gondoltam, megnézem ezeket a részeket is. Különösen a hangulata fogott meg.

2021.06.04 Torma Gábor

a nap véleménye

Örök kedvenc

Láttam szerintem 150x mind 3 részt, de a mai napig bármikor ugyanúgy megnézem, mintha sosem láttam volna. Kár, hogy nem folytatták több résszel.

Jó,de nem a legjobb...Izgalmas, és Snipes jól tolja benne, igazán kemény karakter. Horror? Kaland? Thriller? Kicsit mind a három. Persze érdemes megnézni.

2022.09.06 JRD

Többször is megnézhető film. Vannak azért hibái, de valahogy ettől lesz a Penge. Jó kis vámpíros csihi és puhi Snipes-módra. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.08.17 Deku

Nekem nem adott annyit mint vártam, pedig szeretem a vámpíros dolgokat és Wesleyt is.Teljes kudarc lett ez a film nem tudok rá jobb kifejezést írni, mint ezt. Igazán gyenge alakítás volt ez a szereplőktől is.

2023.01.05 Erik Csok

A Marvel fénybenjárójának első bemutatkozása

Sokáig nem is tudtam, hogy a Penge egy Marvel-ffilm. Mikor megtudtam, egészen megdöbbentem, mert hát nem ilyen egy Marvel-film (és épp ezért különleges darab). Egészen brutális, jó sok vér van benne, szóval jogos a 18-as karika. És még mindig megállja a helyét, egy-két jeleneten látszik, hogy kopottas, de még 25 év után is remek. Most újranézve is tetszett, és mára már egy klasszikus film. Snipesra nagyon illet a szerep, jól is hozza. Aki nem bírja a vért, annak nem ajánlom, tényleg egy véres filmről beszélünk, de ez is csak jobbá teszi.

2017.07.10 MP170506

A mai napig szeretem ezt a filmet. Jó a történet, jók a karakterek és a színészek alakítása is jó. Többször nézhető film.

2023.08.03 Jocpappa

Halvány gőzöm sincs, hogy maradhatott ki a Penge széria egészen idáig, tényleg fogalmam sincs. Ez valami csúcs! '98-as film, és olyan penge (höhö) a mai napig, hogy öröm nézni. Folyamatos akció tömény vérrel, és közben egyszerre nagyon vicces és nagy... Több

2019.06.28 Ms. Akárki

Nem a legjobb film de mégis valahogy mindenki ismeri mert olyan témát dolgoz fel igen sötéten, bemutatva az árnyoldalakat is, amivel akkoriban filmben még nemigen foglalkoztak. A zenék nagyon ütősek és a harcjelenetek is nagyon látványosra sikerültek Penge és a vámpírok között.

2019.02.05 Márton

Egy egyedi karakteres szuperhős születése

Belegondolnom is durva, hogy a Penge című film, már egy több mint egy húsz évvel ezelőtti alkotás és hogy ez volt az első olyan Marvel filmes karakter, ahol sem a történetet, sem pedig maga a hősünket, nem szorították határok közé, hisz rengeteg "hen... Teljes kritika

2020.02.14 drg0602

Szerintem nagyon jó akció-horror, Snipes szereplésével, elképesztő, hogy milyen időtálló. Én bármikor meg tudom nézni. Zseniális!

2023.06.15 Lóri Ádámcsik

Időtálló klasszikus

Mai szemmel újranézve már kicsit gagyibbnak tűnik, mint '98-ban, mikor az állunk leesett tőle, de ettől függetlenül kora egyik legkiválóbb akciófilmje. Az induló zenét pedig mindenki ismeri, remélem. :D

2018.03.24 NFG

Nekem ez a film egy nagyon kellemes csalódás volt! A történet szokatlan, de kreatív! A vége jobban elrugaszkodik a valóságtól, mint a többi része, ennek ellenére az is élvezhető!

2023.11.04 Speedy94

A legmenőbb vámpírvadász

Hatalmas film. Wesley Snipesra lett kb. írva az egész karakter. Penge egy brutál erős vámpír-ember hibrid, aki megörökölte a vámpírok képességeit, viszont a gyengeségeiket nem. A film negatív szereplője, a Stephen Dorff által alakított Frost pedig egy igazi tenyérbemászó, ugyanakkor karizmatikus s*ggfej, akiben túlteng a hatalomvágy. A zenék is egytől egyig jók. Nagyon látványos film, teli akcióval, vérontással és jóféle beszólásokkal pl. „Hagyjuk ezt az ócska Tamás bátya dumát!” Számomra ez is egy kedves és a szívemhez közel álló film.