Piknik

Piknik

Picnic

Hal Carter (William Holden), az egykori egyetemi focisztár, a Munka Ünnepén egy kansasi kisvárosban száll le a tehervonatról, hogy meglátogassa egykori évfolyamtársát (Cliff Robertson), munka és letelepedés reményében. Azonban Hal felforgatja a kisváros néhány lakójának… Több

Rendező: Joshua Logan

Betty Field
Rosalind Russell

2018.12.01 JcWh

Kisvárosi dráma és fülledt romantika az 50-es évek Amerikájában

Habár ma már biztosan nem aratna sikert ez a film, de az 50-es évek egyik óriási kasszasikeréről van szó. Ez elsősorban a film szexuális túlfűtöttségének, William Holden és Kim Novak filmtörténeti jelentőségű táncjelenetének, illetve a gyönyörű betétdalnak köszönhető. William Holden fantasztikusan alakítja az "izomagyú" focistát, ráadásul a karakteréhez képest jóval idősebb volt és mégis teljesen hiteles a szerepben. A többi színész közül Rosalind Russel-t emelném még ki, aki szinte félelmetesen alakítja a vénkisasszony iskolai tanárt. A film erőssége nem igazán a történetben rejlik, hanem inkább a karakterekben, illetve azok film alatt történő jellemváltozásaiban. De a film hangulata és felvételei is nagyon élvezhetőek. Egyszer mindenképp nézhető darabról van szó. A filmhez nemrég feliratot is készítettem, a neten fellelhető.

2018.09.17 Berto49

Ez egy olyan amerikai film, amely elsősorban - nem véletlenül - a szereplők pazar játékával tűnik ki. Elsőként meg kell említeni a tényleges életkoránál jóval fiatalabb alakot játszó William Holden nevét, aki hitelesen alakítja a fiatal ide-oda hányó... Több

Egy fontos szerelmi jelentet újra kellett forgatni, mivel a kész felvételen valaki észrevette, hogy azt derékig érő marihuána mezőben vették fel.Szerző: JcWh

A táncjelenet forgatása jelentette mindenkinek a legnagyobb kihívást. Joshua Logan könnyítésként a távoli felvételekhez profi táncosokat kért fel, de William Holdennel és Kim Novakkal nagyon nehezen boldogult. Egy ponton Holden feladta a táncolást, és kérte Logant, hogy dublőr helyettesítse őt végig a jelenetnél. Végül Logannak sikerült különböző módszerekkel elérnie, hogy Holden és Novak ellazuljon, és teljesítse a táncjelenetet.Szerző: JcWh

William Holden kissé türelmetlen volt a kezdő Kim Novakkal, aki egyfolytában ideges volt, és nem volt elégedett az alakításával. Holden napi kétszeri templomi imádkozásai és érzelemmentes jelleme miatt is kritizálta Novakot, utóbbi miatt a jéghez hasonlította. Novak fülébe jutottak Holden szavai, mire azt mondta: "Ha olyan vagyok, mint a jég, akkor Mr. Holdennek szeretnie kéne engem, mivel nagyon odavan a whiskyért, amit jéggel szokott inni".Szerző: JcWh

William Holden számtalan kaszkadőrmutatványt mutatott be a stábtagoknak a forgatási szünetekben, amikkel sokszor halálra rémítette az embereket. Rosalind Russell önéletrajzi könyvében így írta le Holdent: "Erős volt, mint egy bika, makacs volt, mint egy szamár, és szerencsésebb volt bárkinél".Szerző: JcWh

Joshua Logan elmondása szerint William Holden általában soha nem ivott a forgatás lezárulta előtt, kivéve egy alkalommal. A rendező szerint hiába ivott sokat Holden, mégsem volt semmilyen befolyással a beszédére és más színészi képességeire.Szerző: JcWh