A farkas gyermekei

1. évad (2020) - 10 epizód
2. évad - 6 epizód

Winta McGrath
Munro Lennon-Ritchie

Miután az emberiség az egész univerzum meghódítását tűzte ki céljául, két android emberi gyerekeket nevel, és próbálják megvédeni őket az idegenben rájuk leselkedő rengeteg veszélytől. Azzal azonban ők sem számolnak, hogy a legnagyobb fenyegetés az emberek csoportjában üti fel a fejét,… Több

Forgatókönyvíró: Aaron Guzikowski, Heather Bellson
Zene: Ben Frost
Premier: 2020.09.03. | HBO Max (2020.10.23.)

2024.01.08 Kövi Róbert

Hibás tartalom.

Szerintem a „hódítás” és „uralom” kifejezések nem igazán tükrözik a menekülés lényegét. Ettől függetlenül a film nekem nehezen emészthető, ami éppen ez által teszi különlegessé.

2023.02.08 JRD

3,5*

Ellentétes érzelmek viaskodtak bennem, miután megnéztem a sorozatot. Nagyon, de nagyon nehezen indult a történet. Volt egy-egy pillanat, amikor felpörögni látszott, de végül megmaradt a maga monotonitásában. Számtalan dirib-darab lógott a levegőben. Aztán egyszer csak puff, minden a helyére került egymás után, és végre élvezhetővé vált. Nem jelenthetem ki, hogy unalmas sorozat, ahogyan azt sem, hogy érdekfeszítő. De talán azzal a véleményemmel nem kockáztatok sokat, hogy azt mondom: nézd meg, és majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2020.11.04 MP170506

Nagyon érdekesen indult, tetszett maga a történet kezdetben, de a felétől úgy éreztem, hogy már semmitmondó lett, a vége, az utolsó rész pedig rettenetes.

2022.03.25 kabel

Látványos, allegorikus és meglepő

A történet keszekusza és túlgondolt, emellett túl sok történik véletlenül, mégis azon kevés sci-fi sorozatok egyike, ami tud újat mutatni, tud valami meghökkentőt létrehozni, és bár karakterei nem valóságosak, mégis izgalmas nézni tevékenységüket. Olyan ez, mint egy modern mítosz.

2020.09.25 jfruzsi97

Semmi nem történik benne. Jó, néhol van benne látvány, meg 1-2 érdekes dolog, de maga az egész lapos, unalmas. Pedig az előzetes alapján azt hittem, megéri. Néztem belőle jó pár részt, hátha, de ugyanaz megy benne végig, semmi sem történik.

Anya kinézete David Bowie Ziggy Stardustjára emlékeztet a narancssárga rövid hajával és androgün formáival. Szerző: Hupka Adrián

A sorozatban szereplő vallási rend, a Mithrász-kultusz vagy mithraizmus egy valódi vallás volt, amelyet a Római Birodalomban gyakoroltak a Kr. u. 1. és 3. század között. Szerző: Hupka Adrián

(2020. 10. 06.)
A Raised by Wolves egy kitűnő szoft-sci-fiként indul, majd a sorozat kreátorában, Aaron Guzikowskiban elszabadul a késő Ridley Scott, és az évad felétől a sorozat narratívája mérsékelt zajjá lesz valakinek a szürkeállományában. Alig spoileres A farkas gyermekei kritika. Több

(2020. 11. 23.)
Lehet-e anya és apa két android?
A vallási kinyilatkoztatás mantrája az android beállításaihoz történő hozzáférést teszi lehetővé, ami egyúttal alkalmat teremt a menekülésre. Vagyis a hitbéli megerősödés jelszava olyan kódként funkcionál, amely a hittől való elszakadás lehetőségét hordozza. Elképzelhető, hogy a test átkódolása mellett az elme átkódolása lesz az egyik út, amely ebb... Több

(2020. 12. 11.)
Lehet-e anya egy android?
„Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?” – ma már nem ez a Philip K. Dick klasszikus sci-fi regényének címében feltett kérdés a legfontosabb, legalábbis a Ridley Scott nevével fémjelezett, különleges hangulatú, a témát újszerűen feldolgozó HBO-sorozat, A farkas gyermekei szerint. Több