Rosemary gyermeke

Rosemary's Baby

2023.07.16 OkosMajom

William Castle, aki a nézők szerint világra segítette a Sátánt!

Itthon anno a nyolcvanas években Isaura szemműtétjére gyűjtöttek, 1968-ban pedig William Castle-t (a film producere) nyíltan megfenyegették a fanatikusabb hívők, hogy megölik, mivel a világra segítette a gyermeket, aki szerintük a Sátán gyermeke! Ősz... Teljes kritika

2017.03.11 NorbiP

Nekem ez a film jelenti a horrort, nem a mai alkotások. Polanski nagyon jó munkát végzett, és a vége számomra nagyot ütött. Bárkinek tudom ajánlani, aki tudni szeretné milyen a klasszikus horror,

Megosztó film, az biztos. Kötelező darab, aki szereti a klasszikus, úgymond békebeli horrort. Néha nyers, néha felkavaró, de alapjában véve fordulatos, izgalmas. Mia Farrow jól játssza a szerepét, ajánlott.

2017.12.23 Deku

Pocsék volt ezt még végig nézni is nem, hogy a színészeknek játszani benne. Nos itt mindent összevetve nem történet maradandó alkotás. Egy unalmas délutánra éppen elmegy érzést ad. De ennyi.

2019.03.30 dailyfilmsan

Klasszikus? Igen. Jó? Nem. Nem ütött annyira a film. Inkább volt vicces, mint ijesztő. Mia Farrow viszont csúcs volt. Tényleg elhittem neki, hogy szenved, ahogyan azt is, hogy 3 kilóval a hasában totyog. Viszont a történet gyerekcipőben járt nagyon i... Több

2019.08.20 BoBamburg

Jó pár éve olvastam az azonos című könyvet, és az nagyon tetszett, meg is akartam nézni utána a filmet, de valahogy mindig elfelejtettem, toltam halasztottam. De sebaj, most pótoltam, és szintén nagyon tetszett, nem hiába tartják a horror nagyjai közt.

2022.07.29 Gauss

A színészek nagyon jók. Az a bajom a filmmel, hogy kiszámítható, és idegesítően buta a főszereplő karater. Az idős házaspárnak a viselkedése is hiteltelen, amikor kiugrik a lányuk az ablakon.. Főleg a tartalommal van bajom, a hangulata és a zenéje viszont jó.

2015.12.31 Holló

Ez a film Roman Polanski gyermeke, egy igazi fenevad. A rendező keze munkáját dícséri minden jelenet. A főhősnő alakítása is párját ritkítja. Az az egészben a zseniális, hogy viszonylag szegényes eszköztárral sikerül kiváltaniuk a nézőkből azt, amit ... Több

2015.12.31 batukán

EZ a film egyáltalán nem volt félelmetes. Az idős párral már az elején nem stimmelt valami. Nagyon nem zavarta őket, hogy a lányuk öngyilkos lett. Na mindegy, Szóval elég kiszámítható.

2015.12.23 BloodyMary

Igazi oldschool horror, ami nem a vérengzős jelenetekre, hanem a lelki terrorra épít. A rendező kimondottan ügyesen valósítja meg a regényből áradó borzongást. Egy filmben, főleg egy ilyen horrorbab nem kell mindent elmagyarázni. A színészek alakítása emlékezetes, kár, hogy manapság a horror már nem erről szól.

2016.10.22 kernernoemi

A film számomra sokkoló volt, legalább a vég lehetett volna kicsit könnyedebb. Megrázó, félelmetes, izgalmas de csöppet sem könnyű fiim. Csak erős idegzetűeknek ajánlom. Durva és nyers.

2015.03.30 kisgondor

Kicsit vontatott és nem is csattan úgy a vége ahogy szeretném. De az elgondolás amúgy nagyon jó. Egyszer nézhető horror, a 60-as évekből.

2019.07.17 Captain Geek

Nem a jumpscaretől fogsz rettegni

Mai szemmel nézve különös alkotásnak tűnhet a film, ugyanis egy olyan horrorról van szó, aminek eszköztára és felépítése egészen más a zsáner mai képviselőihez képest. A filmben ugyanis nincs egyetlen jumpscare sem, és nem is igazán szerepeltet démoni, természetfeletti elemeket, hovatovább a kamera kifejezetten kerüli, a durvább jelenetek megmutatását. Ezek után az egyszeri néző joggal teheti fel magának a kérdést, hogy ez akkor tulajdonképpen, miért is horrorfilm? A válasz pedig a film atmoszférájában keresendő. Az elején elejtett nyomokat, amik jelzik, hogy itt valami nincs rendben a szereplők közötti kapcsolatok kibontása követi, a légkör pedig egyre szorongatóbbá, kilátástalanná válik. A terror a filmben itt nem fizikai, hanem pszichológiai jellegű. A főszereplőt játszó színésznő játéka pedig elképesztően bemutatja a karakter fokozatos átalakulását, ami egy idő után egyre félelmetesebbé válik. A film vége, pedig olyan iszonyatosan groteszk, hogy teljesen felforgatja a néző érzelmi világát, hiszen a nevetés, rettegés és iszonyat egyaránt logikus reakciónak tűnnek. Tehát a film abszolút a feszengésre, a pszichés nyomásra épít, ahogy hajdanán a horrorok fénykorukban. Ettől a filmtől nem fogsz félve végigsétálni a kivilágítatlan utcán, és nem fürkészel szörnyek után az ágyad alatt. Viszont határozottan szorongani fogsz és gondolkodni, hosszú időn át.

2022.08.01 bolykigyuri

Sziasztok!

Régebben néztük a filmet, szerintem kétszer is. Akkor tetszett, gondolom, elő is vesszük a közeljövőben!