Lidérces mesék éjszakája

Scary Stories to Tell in the Dark

2020.02.28 Lonka

Nem mondom, hogy nem láttam már hasonló történetet, de kellemes kikapcsolódást nyújtott a film. Érdekes volt a története.

2019.12.08 MKristijan

Rendezés pipa, Lidércek pipa, Jump scare pipa, és a végével mi lett?

Ismerve, hogy az alaptörténet honnan származott, pozitívan éltem meg az történetet. A rendező, úgy láttam mindent kihozott belőle, ami látványilag benne volt. A 'lidércek' kellően abszurdak voltak. A történet inkább volt nosztalgikus hangulatú, mint sablonos. Hozta az elmúlt évek trendjét a 70-es és 80-as évekbe kalauzolást. Még egy darabig úgy gondolom maradni is fog. A karakterek könnyűek voltak, könnyen elengedhetőek. Kicsit erőltetett az amerikai választás képbe hozása néhol vagy inkább úgy mondanám, hogy sokszor hozták fel. Persze tudnunk kellett, hogy hol helyezzük el a történetet időben, de nem volt egyértelmű több okozat. Nem jön át teljesen minden szereplő kora, főleg úgy hogy mozi ipar sokszor eltorzítja azokat. A film vége egy tipikus tini horroros lezárással orvosolt - hogy másképp - emiatt is kapott 1 csillag levonást. Mind a megoldás, mind az utolsó szavak és jelenetek miatt is. Összességében nekem tetszett a film, jump scare-ekkel tűzdelve is kifejezetten élvezhető volt a történet, és a képi világra sem lehet panaszunk.

2020.01.05 petraszab

A különféle lények szerintem jól meg voltak csinálva, helyenként tényleg félelmetesek voltak. A történet főszereplői pedig tinik, tehát sok mindent ne várjunk.

2022.10.06 Török389133

Ez nagy csalódás volt. Borzasztó unalmas, teljesen semmilyen. Nemhogy nem félelmetes, de sokszor inkább röhejes, a történet olyan klisés, hogy már a legelején lehet tudni mindent, a hangulat pedig nulla.

2020.09.29 Annuska

Nem volt ez olyan rossz. A kíváncsi fiatalok, akik megjárják, no meg persze a gonosz mindig megbűnhődik. Jó karakterek és fura lények sora.

2019.11.26 thejoker

Kicsit többet vártam tőle, kellemes kikapcsolódast nyújt, egyszer mindenképpen meg lehet nézni, de horrornak sajnos elég gyenge.

2020.01.11 Zoe091

Ettől kirázott a hideg. Biztos vagyok benne lesz második rész. Látványos volt, és érdekes a története.

2022.10.17 pj19

Kövezzetek meg, de nekem tetszett ez a film. Szerintem az átlagosnál jobb sztori és színészi alakítások voltak benne. Érdemes megnézni.

2020.03.14 Eniq

Nekem nagyon bejött a film hangulata, nem volt ijesztő legalábbis számomra, de izgalmas volt és érdekes. A színészeket nagyon jól választották ki. A befejezés kiszámítható volt, de az is tetszett és felveti a folytatás lehetőségét aminek én örülnék. Összességében kellemesen csalódtam a filmben.

2019.08.27 Ronin

Ez valami bombasztikus volt! Szórakoztató, hoz egy kis üdeséget a horror műfajába. A története is egész rendhagyó, egy könyv diktálja a cselekményt, de közben a könyvnek is megvan a maga sztorija. Néha kissé infantilisnak tűnik, előfordul, hogy belassul a film tempója, de összességében egy újszerű horrorélményt nyújt.

2020.06.06 zeusz96

Horror filmnek nagyon gyenge.! Szerintem nem félelmetes és nagyon kiszámitható az egész film. De a maszkok és szörnyek stb nagyon jól lettek megcsinálva .

2019.09.20 VérAlex

Ismét sikerült bedőlnöm a trailernek, ami alapján egész jó kis filmnek tűnt. Ezzel szemben egy nagyon kiszámítható, gyerekesen egyszerű cselekményű, látványra sem túl élvezetes horrort (?) kaptam, amit köszönöm, de többször nem szeretnék látni. Vannak ennél sokkal kiforrottabb filmek is hasonló témában.

2020.02.13 Mercy23

Úgy néztem meg, hogy nem sok reményt fűztem hozzá a vélemények miatt, lehet pont ezért is tetszett mert nem vártam tőle túl sokat. Moziba mondjuk direkt nem mentem el erre meg mert már előzetes alapján is úgy voltam vele, hogy ez egy egyszer nézhető otthoni kategória, ami azért igaz.

2020.02.06 freeman

nem rossz