Valaki figyel (1978)

Someone's Watching Me!

Sabnock Sanatory   2021. 10. 13.

A Sötét csillag rémálma után...

Lauren Hutton? Hát nem is tudom... Egy törékeny szépség, aki valahogy itt nem tud érvényesülni. Olyan arca van, vagyis inkább arcberendezése, hogy inkább a harmincas-negyvenes évekbeli film noir művekben tudnám elképzelni. De mindez már nem számít se... teljes kritika»

Filmbarbár   2019. 12. 26.

Takaréklángra vett félelemkeltés

John Carpenter talán kevéssé ismert munkája ez, és azt kell mondanunk, hogy szerencsére. Noha ez a jóember sosem tartozott a kiemelkedő alkotók közé, itt kifejezetten krónikus ötlethiányról tett tanúbizonyságot. Pedig az alapötlet nem lett volna ross... teljes kritika»

jozsagabri   2017. 04. 18.

Gyengére sikerült horror film ami egyáltalán nem kötötte le a figyelmemet, mert tele van gyenge sablonokkal és unalmas jelenetekkel , a karakterek nem igazi színészek és hiányzik belőlük az egyediség.

Maga a forgatás csak 18 napig tartott, és Carpenter többször nyilatkozta, hogy örül neki, mert szabad kezet kapott a filmhez, így zseniálisan jó volt a filmet készíteni, és a hangulat is nagyon családias volt.

(Sabnock Sanatory )

Carpentert a filmért 1979-ben Edgar-díjra jelölték. Végül nem ő nyerte meg, de mint mondta, így is nagyon büszke a filmre.

(Sabnock Sanatory )

Carpenter forgatókönyve igaz történeten alapul; egy chicagói nőt zaklattak, ez adta az ihletet a sztorihoz.

(Sabnock Sanatory )

A film eredeti munkacíme High Rise (Magas kockázat) volt, és Carpentert még 1976-ban kérték fel az elkészítésére.

(Sabnock Sanatory )

Közvetlenül a Halloween előtt készült, a Warner Bros készítette. 1978. 11.29-én sugározta az NBC televízió.

(Sabnock Sanatory )

Kinek ajánljuk: A suspense-filmek és Alfred Hitchcock kedvelőinek. Természetesen Carpenter-rajongók se hagyják ki. több»