Valaki figyel

Valaki figyel

Someone's Watching Me!

Leigh új városba költözik, ahol hamar új barátokra lel, csakhogy egy régi zaklató itt is megtalálja. Leigh erőt vesz magán, felveszi a kesztyűt, és keményen szembeszáll az életét felkavaró személlyel.

(mamiéstöti2)

Premier: 1978.11.29.

2021.10.13 Interfectorem Sabnock

A Sötét csillag rémálma után...

Lauren Hutton? Hát nem is tudom... Egy törékeny szépség, aki valahogy itt nem tud érvényesülni. Olyan arca van, vagyis inkább arcberendezése, hogy inkább a harmincas-negyvenes évekbeli film noir művekben tudnám elképzelni. De mindez már nem számít se... Teljes kritika

2019.12.26 Filmbarbár

Takaréklángra vett félelemkeltés

John Carpenter talán kevéssé ismert munkája ez, és azt kell mondanunk, hogy szerencsére. Noha ez a jóember sosem tartozott a kiemelkedő alkotók közé, itt kifejezetten krónikus ötlethiányról tett tanúbizonyságot. Pedig az alapötlet nem lett volna ross... Teljes kritika

2017.04.18 jozsagabri

Gyengére sikerült horror film ami egyáltalán nem kötötte le a figyelmemet, mert tele van gyenge sablonokkal és unalmas jelenetekkel , a karakterek nem igazi színészek és hiányzik belőlük az egyediség.

Maga a forgatás csak 18 napig tartott, és Carpenter többször nyilatkozta, hogy örül neki, mert szabad kezet kapott a filmhez, így zseniálisan jó volt a filmet készíteni, és a hangulat is nagyon családias volt.Szerző: Archívum

Carpentert a filmért 1979-ben Edgar-díjra jelölték. Végül nem ő nyerte meg, de mint mondta, így is nagyon büszke a filmre.Szerző: Archívum

Carpenter forgatókönyve igaz történeten alapul; egy chicagói nőt zaklattak, ez adta az ihletet a sztorihoz.Szerző: Archívum

A film eredeti munkacíme High Rise (Magas kockázat) volt, és Carpentert még 1976-ban kérték fel az elkészítésére.Szerző: Archívum

Közvetlenül a Halloween előtt készült, a Warner Bros készítette. 1978. 11.29-én sugározta az NBC televízió.Szerző: Archívum

(2020. 04. 20.)
Kinek ajánljuk: A suspense-filmek és Alfred Hitchcock kedvelőinek. Természetesen Carpenter-rajongók se hagyják ki. Több