Super 8

Egy kamasz csapat készül első filmjére: zombi téma szerelmi szállal. A csapatban van maszkmester, pirotechnikus, operatőr, rendező és színészek is. Épp az első jelenetet veszik fel, amikor hatalmas sebességgel érkezik egy vonat az állomásra, majd egy autóval ütközve kisiklik és felrobban. A… Több

Rendező: J.J. Abrams
Író: J.J. Abrams
Premier (HU): 2011.06.16.

2024.01.01 4EverAlfa

Ifjúsági sci-fi

A gyerekszereplőkre épített filmek – persze ha jók a gyerekszínészek – mindig beválnak, és egy sablonos történetet is elvisznek, ahogy ez itt is tetten érhető. A nem túl acélos sztorit a gyerekek játéka teszi élvezhetővé, habár a legvége, a katarzisnak szánt 4. típusú találkozás a főszereplő és az idegen között, az valahogy nem illett a képbe, de egy nagyon élvezhető film volt.

2017.05.05 mamiéstöti2

Ha valaki szereti a sci-fi-t és az ifjúsági kalandfilmeket, annak biztos nagy kedvence, de nekem az előbbi stílus nagyon idegen, az utóbbi hangulata pedig nem érezhető a kettősség miatt.

2021.03.30 elekm90

Steven Spielberg keze nagyon érződik a filmen, annak minden pozitív és negatív hozadékával. Audiovizuálisan nagyon rendben van, a gyerekek jól lettek összeválogatva, az első fele tök jó. Ugyanakkor a tipikus dramaturgia minden eleme fellelhető benne ... Több

2019.03.28 harnas1207

A stílus nagyon távol áll tőlem, de valamiért mégis lekötött a film. Hiába gyerekes, néha gagyi az egész, tudtam élvezni.

2019.05.12 petraszab

Nekem bejött az az atmoszféra amit a film teremtett. Történetben erős volt, főleg aki szereti ezt a világot. A karaktereket is jól eltalálták.

A mágneses mezős résznél feltűnik az a bicikli, amivel Elliot menekítette E.T.-t az üldözőik elől.Szerző: Archívum

A filmben megjelenő vonatot teljes egészében számítógéppel rajzolták meg.Szerző: Archívum

Amikor a film végén a főszereplő szembenéz a bestiával, meglebben a haja. Ezt úgy érték el, hogy egy Abrams egy kartonpapírral legyezte Joel Courtney-t. Szerző: Archívum

A film felvételénél Spielberg is jelen volt, és nagyon szórakoztatónak találta a forgatást. Szerző: Archívum

Nyolcadik érzék
Pokoli éden