A meghívás

Master

Sean Pertwee
Sean Pertwee
Nathalie Emmanuel

Egy fiatal lányt friss udvarlójának teljesen sikerül levennie a lábáról. Szinte minden tökéletesnek tűnik, így nem is fog semmilyen gyanút, hogy a család valami sötét és szörnyű titkot rejteget a háttérben.

A lánynak azonban rövidesen szembe kell néznie azzal az összeesküvéssel, amelyet ellene… Több

Forgatókönyvíró: Blair Butler, Jessica Thompson
Premier (HU): 2022.09.01. | Telekom TVGO (2022.12.30.) | HBO Max (2023.05.05.)
Forgalmazó: InterCom

2024.02.23 Török389133

Ez inkább egy unalmas romantikus film, mint horror.

2022.10.30 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Nézhetetlen, nevetséges, és vérlázító.

Már megint egy olyan film, ami semmiről nem szól, senkit nem érint meg a mondanivalójával, és csak Jessica M. Thompson szerint van helye a filmes palettán! Aki, ha konyhás néni lenne a menzán, akkor én boldogan repetáznék még a sóska főzelékből is. D... Teljes kritika

2023.05.12 JRD

Az újabb nagy átlagos…

…de, lévén rajongok a vámpíros filmekért, még egy rosszat is képes vagyok megnézni. Nem kellett agysebésznek lenni, már az elején mindent tudni lehet. De egyszer simán megnézhető, annak ellenére, hogy szerintem elnagyolt és olyan, mintha egy tizenéves írta volna a sztorit házi feladatnak. De ne hallgass rám! Nézd meg, és majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2022.10.29 Master

Thrillernek izgalmas, horrornak gyenge

Két műfaj határán egyensúlyoz a meghívás, mely thrillerhez mérten ugyan izgalmas, de horrornak viszont nagyon gyenge. Talán lehet ebben része annak is, hogy a filmet női rendező készítette. Jessica M. Thompson egy egészen jó alapötletből rendezett egy vérszegény vámpír-sztorit, melyben sokkal inkább a romantikus szerelmi szál, mintsem a véres izgalmak sokasága a lényeg. Annál is inkább, mert véres izgalmakat egyáltalán nem is kapunk. Van itt is csinos és tehetséges főszereplőnő, Nathalie Emmanuel, érdekes és látványos angol kastély és élvezetes szerelmi kapcsolat, de köröm-lerágós, pláne véres izgalmakat hiába várunk. Pedig ki lehetett volna hozni a scriptből sokkal többet is, ha a rendezés komolyan venné a vámpír-szálat és nem hanyagolná pont azt, ami érdekesebbé tehetné a végeredményt. Ám Jessica M. Thompson láthatóan inkább a két főszereplő, a csinos Evie és a jóképű, gazdag Walter (Thomas Doherty) kapcsolatára fókuszál. Ha van olyan műfaj, hogy romantikus thriller, akkor ezt a filmet én oda helyezném. Értékelésem: 50%.

2022.09.30 Eastern79

Light horror

Inkább thriller, mint horror. Erősen érezhető a női rendező kézjegye, hiszen inkább a romantikus szál lett az erősebb. A horror/thriller elemek sajnos sablonokból építkeznek, csakúgy, mint a karakterek, mégis van egy sajátos hangulata, de ennek ellenére ez most nekem kicsit mellément.

A film 71 987 410 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 45 747 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film egyes jeleneteit Magyarországon forgatták. Szerző: indingo

A film helyszínének otthon adó kastély a Nádasdladányban található Nádasdy-kastély. Szerző: indingo

A film eredetileg The Bride címmel került volna a mozikba.Szerző: csd

A film Sam Raimi produkciós cégénél készült.Szerző: csd