Karácsonyi krónikák

Karácsonyi krónikák

The Christmas Chronicles

A testvérpár, Kate és Teddy Pierce idén meg akarják lesni a Télapót, ám a csíny végül olyan kalandokba sodorja őket, amelyekről a legtöbb gyerek még csak álmodni sem mert eddig. De ha a karácsonyt meg kell menteni, akkor minden dolgos kézre szükség lesz.… Több

Rendező: Clay Kaytis
Forgatókönyvíró: Matt Lieberman, David Guggenheim
Premier: 2018 | Netflix (2019.08.04.)

2023.12.24 Fikatours_blogger

Sikerült találnom egy nem C kategóriás karácsonyi mesét, amit felnőttek is élvezhetnek.

2022.12.25 Artemisia

Mentsük meg a karácsonyt!

A Netflix év végén rendszerint elárasztja a piacot karácsonyi filmekkel, amelyek közül azonban csak 1-2 darab szokott kiemelkedni a középszerből. A 2018-as felhozatalból a Karácsonyi krónikák volt az egyik ilyen film, melyen Kurt Russel ölti magára ... Teljes kritika

2021.12.10 Klauka89

Szeretem film 10/10

Nekem ez a film a karácsonyi lista legeslegje. A torta krémje, Kurt Russell igazán nagyot alakít. Csoda karácsonyi film kicsiknek és nagyoknak, ahol minden testvéri haragot és menőzést félre kell tenni, mert a karácsonyt a testvéreknek igenis együtt kell átélniük. Élethű, kedves és nagyon szívet melengető történet ez. Édesek a manók, és néha jó gyereknek lenni még a kőkemény felnőtt életünkben is, mert a gyerekek azért látják a csodát, mert hisznek benne. Ezért olyan különlegesek a gyerekek, és ez az, amit mi hajlamosak vagyunk elfelejteni a rohanó mindennapokban.

2020.11.27 hp

Nem volt ez rossz, bár néha egy kicsit már túlságosan elszabadult, de Kurt Russell azért vitte a prímet. A maga módján tanulságos és szórakoztató, de inkább a fiatalabb korosztálynak lehetne ajánlani. Mindenesetre, ha ez bejött, akkor érdemes nekiugr... Több

2022.05.23 JRD

Karácsonyi hangulat

Valljuk be, az utóbbi években nem igazán adtak a csatornák a karácsonyi hangulatra. Akciófilmek, horrorfilmek, romantikus filmek áradata volt jellemző az ünnepi kínálatra, de igazi karácsonyi filmek nem igazán voltak. (És nem, a Reszkessetek, betörők! nem karácsonyi film!) Épp ezért üdítő színfolt lehet egy karácsonyi hangulatban ez a film, melyben Kurt Russel (igazodva korához) egy igazán szerethető, laza Télapót játszik. Mindenképp érdemes a figyelemre, és érdemes arra is, hogy a karácsonyi filmrepertoárunkba beletegyük. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Goldie Hawn (1945–) hat évvel idősebb, mint Kurt Russel (1951–). Párkapcsolatuk – házasság nélkül – 1983-tól napjainkig tart. Már 1968-ban találkoztak, sőt, Kurt be is próbálkozott az akkor 23 éves színésznőnél, de nem jött össze, mert Goldie túl fiatalnak gondolta a 17 éves Kurtot. Goldie-nak 1983 előtt már volt két válással végződő házassága (a másodikból származik Kate Hudson, a neves színésznő), ahogy Kurtnek is volt addigra egy válása. A válások nagyban hozzájárultak, hogy nem házasodtak össze "jó kapcsolathoz nem kell papír" jeligével. Egy közös fiuk van, Watt Russel, aki 1986-ban született. Bár stabil kapcsolatban élnek ("álompár"), a bulvármédia sokszor feszegette, hogy nyílt kapcsolat az övék, mind a ketten kacsingattak másokra is. Kapcsolatukat úgy írják le, hogy tűz (Kurt) és víz (Goldie). Goldie egyébként folyamatosan meztelenkedő zsidó családból jött, de mára már buddhista lett.Szerző: myatom

Goldie Hawnnak és Kurt Russelnek öt közös filmje van. A Karácsonyi krónikák előtt 1987-ben (4 évvel megismerkedésük, illetve összejövetelük után) dolgoztak együtt közös filmben, az igen kiváló Vasmacska kölykeiben, amiből egyébként nemrég készült egy nem túl jól sikerült remake (nemcserével).Szerző: myatom

Chris Columbus rendező (akinek köszenhetjük a Reszkessetek betörők 1-2-t, a Mrs.Doubtfire-t, illetve ő rendezte a folytatást, a Karácsonyi krónikák 2 (2020)-t stb.) úgy tudja, hog Kurt Russel a fontolgatja a nyugdíjba vnulást, ami erősen megkérdőjelezné egy esetleges Karácsonyi Krónikák 3. elkészültét.Szerző: myatom

Oliver Hudson Goldie Hawn fia, aki szintén szerepel a filmben. Goldie és Kurt Russell pedig 35 éve élnek boldog kapcsolatban.Szerző: dailyfilmsan

A Mikulás listáján többek közt Kurt Russell unokáinak neve is szerepel. Szerző: dailyfilmsan