Atomszőke

Atomic Blonde

A film összbevétele 100 121 713 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 43 334 542 forintot termelt. A hazai mozik összesen 30 617 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

David Leitch a Carl F. Bucherer's óramárka reklámarca, ezt az órát viseli a filmben a főszereplő.Szerző: stevepisti

Az alagutas akciójelenetnél ugyanazt az alagutat használták helyszínül, amit az Amerika Kapitány Polgárháborúban is láthatunk, amikor a Fekete Párduc színre lép.Szerző: stevepisti

A film társproducere Kemény Ildikó volt. Szerző: indingo

A film költségvetése 30 millió dollár volt.Szerző: Bob

James McAvoy törött kézzel vett részt a forgatáson. Még a Széttörve munkálatai közben törte el a kezét, ami nem jött rendbe az Atomszőke idejére sem.Szerző: Artemisia

Charlize Theron nyolc edzővel dolgozott párhuzamosan a felkészülés részeként. A színésznő Keanu Reeves-szel is edzett, aki épp akkoriban készült a John Wick: 2. felvonás forgatására. Szerző: hp

Charlize Theron 2012 óta próbálta tető alá hozni a projektet. Szerző: hp

Charlize Theron két fogát is eltörte a forgatáson.Szerző: hp

Az Atomszőke David Leitch első önálló filmje. A direktor a John Wick társrendezőjeként érte el első sikereit. Szerző: hp

Az Atomszőke Antony Johnston The Coldest City című kém-képregényének adaptációja. Szerző: hp

Az Atomszőke forgatása 2015. november 22-én kezdődött meg Budapesten. A stáb a magyar főváros mellett Berlinben is dolgozott. Szerző: hp

A film világpremierje a South by Southwest fesztiválon volt 2017. március 12-én. Szerző: hp

A filmet többnyire pozitívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaösszesítő portálon jelenleg 76 százalékon áll (2017. április).Szerző: hp