Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

The Dark and the Wicked (2020)

The Dark and the Wicked

Cs. Balázs   2021. 01. 22.

Nagyon poztív csalódás ez a film a 2020-as évek horrortermését figyelembe véve. Ilyen sötét, nyomasztó, komor, lehangoló film sem készül minden hónapban. Bár nem a gyors tempó a jellemző a filmre, véresnek is inkább csak az utolsó negyed óra-húsz perce mondható, de a feszültség kezdettől fogva meglehetősen erős.

elekm90   2020. 11. 30.

Nagyon egyszerű sztorival operál, de nem is erre helyezi a hangsúlyt, sokkal inkább az atmoszférára. Ebben pedig elég erős, vannak benne üdítően ijesztő jelenetek, és nem a szokványos jumpscare-ek. A befejezése nem tetszett, nagyon tipikus volt, jobban le lehetett volna zárni.

azurou   2021. 01. 18.

Ez elég kemény volt, igazából kellemes csalódás is. Ezekben az ínséges időkben egy ilyen horror aranyat ér.

A film összbevétele 422 174 dollár volt (imdb.com).

A film kimagasló kritikai fogadtatásban részesült. Jelenleg 90 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon.

A film premierje eredetileg az elhalasztott Tribeca Film Festival-on lett volna.

A filmet a rendező farmján forgatták.

Régen fordult elő velem, hogy egy film ennyire kiborítson és maga alá temessen. Bertino tényleg elvette e fényt és a mindent beborító, rémisztő sötétséget lopta be a lelkünkbe. több»