A holtak nem halnak meg

Caleb Landry Jones
Selena Gomez
Iggy Pop
Jim Jarmusch

Centerville csendes kis település egészen addig, míg lakói mindennapjait fel nem forgatják a temetőből özönlő zombihordák.

(Nagy Levente)

Rendező: Jim Jarmusch
Író: Jim Jarmusch
Zene: Sqürl
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Svédország
Premier: 2019 | Netflix (2021.08.04.) | HBO Max (2024.04.26.)

2024.04.20 Interfectorem Sabnock

A húsleves, amiben csak hús nincs!

Meg tudom marni magam Jim Jarmusch filmjeitől, az már tuti... Például a Halott ember, Szellemkutya, Paterson, Kávé és cigaretta... Egyik sem lett a szívem csücske, az már tuti. Na jelen filmünkben sem lett a kedvenc rendezőm, az már biztos, de én vag... Teljes kritika

2021.02.10 Eastern79

Bizarr utazás

Aki szereti Jim Jarmusch lassú elbeszélő stílusát, az mindenképpen örömmel fogja üdvözölni ezt a filmet. Az a fajta visszafogott humor jellemzi, amikor az ember várja a hatalmas poént, és közben ráeszmél, hogy gyakorlatilag a teljes film egy hatalmas poén, mert egyáltalán nem veszi magát komolyan. Gondolok itt arra, amikor a szereplők a forgatókönyvről beszélnek, vagy ahogy a főcímdal megjelenik a filmben, de akár az olyan finom utalásokra is, hogy Adam Drivernek Csillagok háborújás kulcstartója van. Semmi meglepő nincs a filmben, mégis a rendező sajátos stílusa és humora ad neki egyfajta ízt, arról nem beszélve, hogy egy kellemes társadalomkritikát is kapunk. Abszurd remekmű.

2019.12.23 BoBamburg

Jim Jarmusch kicsit felrázta a zombi filmes sémát ezzel a filmmel, de ez egyáltalán nem baj, mert egy rendkívül hangulatos horror-vígjáték lett a végeredmény. És itt tényleg fontos, hogy hangulatos, mert a történet jóformán tényleg a jól megszokott z... Több

2021.08.08 Lóri Ádámcsik

Jobbat vártam...

Az ötlet nagyon jó, a szereplők szintén, de a rendezés és a történet nem sikerült jól. Sokkal jobb is lehetett volna. Kár érte.

2024.01.09 Török389133

Akad benne 1-2 poén, de a nagy része nagyon unalmas.

A The Hollywood Reporter szerint a két főszereplő pontossága idegesítő, kevés a vicces, humoros jelenet, de mégis a zsáner szempontjából nem rossz mozifilm.Szerző: Interfectorem Sabnock

A The New York Times azt írja a filmről, hogy túlságosan tiszteli a horror műfaját, és inkább nem mutatja azt be a filmben.Szerző: Interfectorem Sabnock

A filmet az első vetítés napján 613 moziban mutatták be egyszerre.Szerző: Interfectorem Sabnock

Az Egyesült Királyságban 2019. július 12-én volt a mozis premier.Szerző: Interfectorem Sabnock

(2019. 07. 09.)
Mindenki ilyen osztálytalálkozóról álmodik
A film hangvétele megakadályozza, hogy Földmentő kiáltványként komolyan vegyük, a finálé mégis azt sugallja, mintha Jarmusch egy kicsit ezt várná tőlünk. Talán jobb lett volna, ha ezt a témát is a paródia keretein belül tartja. Több

(2019. 06. 22.)
"Ennek rossz vége lesz"
A nagy neveket listázó casttal ellentétben a The Dead Don’t Die vizualitása sokkal inkább az indie filmeket idézi. Így Frederick Elmes operatőr képei még jobban elhatárolják Jarmusch legújabb alkotását a mainstream zombi komédiáktól. Ami szintén csak azt mutatja, hogy ne egy újabb Zombielandre számítsunk, hanem inkább egyfajta Haláli hullák hajnalá... Több

(2019. 11. 25.)
A holtak nem halnak meg egy igen szórakoztató kritika a mai világunkkal szemben. Kiforgatva a zombi műfajt, rávesz, hogy attól rettegj, ami a stáblista után vár, ne attól, amit előtte néztél. Több