Piszkos pénz

The Drop

James Gandolfini
Noomi Rapace
Matthias Schoenaerts

Bob (Tom Hardy), az egykori bunyós Marv (James Gandolfini) kocsmájában dolgozik. A magányos férfi próbál jó útra térni, azonban nem könnyíti meg a dolgát, hogy a kocsma a maffia kezében van. Bob az egyik rakományban egy kiskutyát talál, akit magához vesz. Ennek kapcsán ismerkedik meg a… Több

Forgatókönyvíró: Dennis Lehane
Premier (HU): 2014.10.30. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.07.08 Erik Csok

Egy lassú krimi-dráma Tom Hardyval

Érdekelt ez a film, nem csak azért, mert játszik benne az én egyik kedvenc színészem, Tom Hardy, hanem azért is, mert egyszerűen érdekelt ez a lassú kis krimi, kíváncsi voltam mit hoztak ki belőle. És ez a film tényleg lassú, sőt alig történik benne valami, de mégis, a nézőt érdekli, hogy mi lesz, szóval fenntartja a figyelmet. A történet nem rossz, és ennek a filmnek pedig szerintem pont ez áll jól, hogy lassú. Egy „bajom” volt a filmmel, mégpedig az, ha őszinte akarok lenni, hogy a filmben különösebben nincs egy szimpatikus karakter sem. Tom Hardy karaktere, Bob lenne az, aki a többi karakter közül kiemelkedik, mert kedvelhető, csak a film végére az ő karaktere is fura lesz. Noomi Rapace nem volt rossz, viszont James Gandolfini játéka nem tetszett különösebben, utóbbi karaktere egy olyan flegma, nem szimpatikus karakter szerintem. És ha túl negatívnak tűntem volna, nem akartam az lenni, ugyanis szerintem ez egy jó film. Vannak hibái, nem tökéletes, de nem rossz film. Tom Hardyt pedig ilyen szerepben még nem láttuk, viszont ezt a kissé visszahúzódó karaktert jól hozza, az ő színészi játéka tetszett, mint ahogy a film is.

Brutálisan pengeéles az egész!

Az egyik nagy-nagy kedvencem, Noomi Rapace, aki mindig elvarázsol, itt is kitett magáért. De lássuk a medvét! Michael R. Roskam nem hibázott, és mi sem, ha megnézzük a filmet! Ízig-vérig amerikai történet részben európai gárdával, James Gandolfini ut... Teljes kritika

2017.05.07 mamiéstöti2

Tom Hardy-nak sosem volt az erőssége olyan filmekben szerepet vállalni, ami lenyűgözi az embert, de ez nem azt jelenti, hogy nem jó színész, csak egyszerűen nincs szerencséje.

2017.09.24 Deku

Bőven belefér az átlagos kategóriába ami nálam legalábbis átlagos. Egy szinten bőven elszórakoztat viszont ha nagyobb dolgokat várnánk tőle az már nem megy neki. Könnyen felejthető darab.

2017.07.02 Berto49

A „Bikanyak” rendezőjének Dennis Lehane adaptációja( a bestseller író több könyvét is vászonra vitték, pl. "Titokzatos folyó," "Hideg nyomon", "Viharsziget"). A szerző egy novellájának megfilmesítése. Játszanak benne: Tom Hardy, aki a „Locke” c. film... Több

A Piszkos pénz volt James Gandolfini utolsó filmje.Szerző: hp

A film eredeti című "Animal Rescue" volt, melyet 2014 januárjában a készítők "The Drop"-ra cseréltek.Szerző: hp

A film története Dennis Lehane "Animal Rescue" című novelláján alapszik. Szerző: hp

A filmet eredetileg Neil Burger rendezte volna, de A beavatott forgatási munkálatai miatt végül nem tudta vállalni a felkérést. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2015. 08. 06.)
Kutya élet
Az éjszakai bároknak létezik egy olyan funkciója, amit eddig csak a beavatottak ismerhettek, egy képzavarral élve a napközben megszerzett illegális jövedelmek itt hajtják álomra a fejüket. Ízig-vérig amerikai történet részben európai gárdával, James Gandolfini utolsó, nagyszerű alakításával. Több