Az arany kesztyű

Der goldene Handschuh
Ajona
Jonas Dassler
Fatih Akin

Az 1970-es években Hamburgot a pánik uralta, a vöröslámpás negyed Aranykesztyűs bárjának látogatói ugyanis sorra egy sorozatgyilkos áldozatává váltak. A hidegvérű elkövető nincstelenekre és kéjnőkre vadászott, akiket felhurcolt a lakásába, megerőszakolta, majd brutálisan meggyilkolta… Több

Rendező: Fatih Akin
Író: Heinz Strunk
Forgatókönyvíró: Fatih Akin
Ország: Németország, Franciaország
Premier (HU): 2019.10.10.
Forgalmazó: Vertigo

2020.02.15 Ajona

Szigorúan 18 éven aluliak számára nem ajánlott. Továbbá gyenge idegzetűek NE nézzék meg a filmet. (Csak jót akarok). Kell egy gyomor hozzá. Különcöknek, bátraknak, érdeklődőknek szívesen ajánlom a filmet. Megdöbbentő módon elmaszkírozták az egyébként... Több

2019.10.15 imreacs82

Nem tetszett a film, kár volt megnézni főleg moziban. Előltetett és egyáltalán nem hiteles a film, tele van sablonokkal és felesleges jelenetekkel, üresjáratokkal.

2019.07.13 spikeZ

Zseniális. Tökéletesen visszaadja a hetvenes évek hangulatát, minden apró részletre odafigyeltek a függönyöktől a berendezésen át az autóillatosítóig. Olyan helyszíneken játszódik a sztori, amiket épeszű ember messziről elkerül. A gyilkost alakító sz... Több

2019.07.06 dakod

Micsoda elmebeteg embereket hordoz a hátán a föld, nagyon durva élmény volt végignézni a filmet. Az igazán brutális jeleneteket nem mutatják, csak tudjuk, hogy éppen mi zajlik, de talán jobb is így.

2019.10.03 hansi13

Nem tagadom, alaposan megizzasztott a film, annyira durva és annyira szórakoztató, hogy szinte nézeti magát, holott nem feltétlenül egy kellemes élményről van szó. Annyi bizonyos, hogy nem akarom még egyszer megnézni, pedig elképesztően jóra sikeredett. Csakis ajánlani tudom, de a popcornt mellőzzétek inkább.

A film összbevétele 604 147 dollár volt (imdb.com).

Az aranykesztyű a rendező, Fatih Akin első olyan filmje, mely 18-as korhatár besorolást kapott Németországban. Szerző: hp

Az aranykesztyű Hamburg vörös lámpás negyedének egyik kocsmájáról kapta a nevét, ahol a hírhedt sorozatgyilkos, Honka szemelte ki az áldozatait. Szerző: hp

Az aranykesztyű Heinz Strunk azonos című regényének adaptációja a német sorozatgyilkosról, Fritz Honkáról, aki 1970 és 1975 között négy nőt ölt meg, akiknek a maradványait a saját lakásában rejtette el. Szerző: hp

A film a 69. Berlini Filmfesztivál versenyszekciójában is szerepelt, ahol esélyes volt az Arany Medvére. Szerző: hp

(2019. 10. 20.)
Vér és arany
Így aztán Fatih Akın szerzői horrorfilmje arra a kracaueri felismerésre jut, hogy Fiete perverziója végső soron egy normalitás határán túllépő társadalom szimptómája. Több

(2019. 10. 03.)
Mindamellett az is igaz, ha Az Arany Kesztyűt nem ítéljük el az alapvető jóízlésből kiindulva, tulajdonképpen korrekten elkészített iparosmunkának is felfogható. Több