A Hill-ház szelleme

The Haunting of Hill House

2024.01.01 Szentgróti Patrik

Igaz, kicsit lassan építkezik a sorozat, de ennél is a története nagyon megfogott, ahogy azt megszokhattuk Flanagantől. Bár van egy kis hiányérzetem, valami plusz...

2022.03.26 JRD

Nem kezeltem horrorként...

... csak hagytam, hogy vigyen a sztori. Mivel nem fűztem hozzá nagy reményeket, így nem is csalódtam. Hasonlóan pofás sorozat, mint a Bly-udvarház. Nézd meg, és szórakozz jól! Szóval, filmre fel Mindenkinek!

2019.03.22 dailyfilmsan

Tiszta hátborzongató a sorozat. Gyakran nézek hasonló filmeket, mert imádom a témát és ez kellőképpen eltalálta a szintet. Adott egy család különleges gyermekei és egy trauma, amit egy ház vált ki náluk, amiben nem mellesleg kísértetek hemzsegnek. Az... Több

2023.02.05 kabel

Fantasztikus történet egy családi traumáról

Mike Flanagan ismét remekelt. Egy monológokkal és visszaemlékezésekkel teli misztikus sorozatot kapunk, tele megfejtendő horrorelemekkel és mély problémákkal, öröklődő traumával, titkokkal és érzelmes karakterpillanatokkal. A sorozat sokkal több, mint egy egyszerű ijesztgetős horror, és bár van mitől félni bőven, mégis furcsamód földhözragadt és emberközeli problémákat látunk megelevenedni. Látjuk, egy család tagja hogy próbálják kezelni a múltjukat: van, aki elrejti, valaki elrejtőzik, valaki feldarabolódik tőle. Mindezt kiváló vágással, kameramunkával és színészi játékkal kapjuk egy olyan sztoriban, ahol a legapróbb részlet is számít, és a konklúzió olyan erőset üt, mint nagyon kevés másik sorozat. Ez egy kihagyhatatlan élmény, melynek pontjaival bárki tud azonosulni, melynek karakterei valósak és üzenete szomorkás, mégis velős és magával ragadó. Talán egyetlen hibája, hogy a történetvezetés miatt az első egy-két epizód kicsit kaotikus és bizonytalan, azonban a cselekmény ezekre is visszaköszön később, és minden a helyre kerül.

2021.07.04 Robinson76

Egy horrornak álcázott dráma

Az ötgyermekes család tagjai egy kúria felújítása közben döbbennek rá, hogy a helyet kísértetek lakják. Egyik éjjel aztán a családfő gyerekeivel együtt, feleségét hátrahagyva menekül el a kísértetházból. A közben felnőtté váló gyermekek életét pedig nem csak ez a trauma határozza meg, hanem hogy sosem tudták meg, hogy pontosan mi is történt azon az estén Az első öt rész bemutatja, hogy az egyes gyerekek hogyan próbálták meg feldolgozni a családi drámát. A sorozat legnagyobb húzása, hogy miután külön részt szentelt minden gyereknek és traumájuknak, végül a szülők szemszögéből látva a történetet, más megvilágításba helyezi a családi tragédiát. A sorozat talán túlzottan vontatott és kevésbé ijesztő, mint (el)várnánk, de így szélesebb rétegnek nyújt abszolút élvezhető kikapcsolódást. Vannak ugyan kisebb hibái, de még így is a jobb, horror(szerű) drámák közé sorolható.

2020.09.29 jfruzsi97

Imádtam. Nagy horror rajongó vagyok és ez bőven megütötte az elvárásaimat.A hangulat a téma is "hátborzongató", ijesztő emberek jelennek meg egy-egy kis zugban a képernyőn. Van benne 1-2 jumpscare ami nagyot is üt. Na és a történet, a végén összeáll ... Több

2021.11.03 BoBamburg

Meglepően jó sorozat, ami nem mellesleg ékes példája annak, hogy milyen az, amikor egy filmes feldolgozás jobb, mint maga a könyv, amiből készült. Legalábbis nekem sokkal jobban bejött, ami tényleg ritka.

A flashbackek miatt hatalmas koncentrációt igényel, és sajnos nem elég pörgős a sorozat.Néhol értelmetlen, néhol unalomba fullad az egész. Zavaros és kellően idegesítő.

2020.09.04 TomÁcs

Szuper borzondós minisorozat volt. Érdekes volt a múlt visszaemlékezései a gyerekkora és a jelent történéseit. Sok karaktert mozgatott meg a történet, izgalmas volt.

2020.08.28 indingo

Picit jobb vagy legalább is egyedibb történetre számítottam. A hangulata jó volt, a ház is izgalmas volt, de úgy éreztem, hogy sok benne a hosszúra nyúló, semmitmondó párbeszéd és a vége sem volt valami ütős.

2020.10.23 Bazzzsi

Szeretem a szellemes történeteket, ahol a borzongás mellett történet is van. Ebben a sorozatban mindkettőt megkaptam.

2020.08.19 Máté Dávid

KRITIKA: A Hill-ház szelleme

A sorozat premisszája tulajdonképpen egy kicsivel az átlag felett lévő, sablonos horrorkiindulópont, ahol a Crane család van a középpontban (apa, anya és 5 gyermek), akik házakat vesznek meg és újítanak fel, és ezt követően adják el őket, jelentős ny... Teljes kritika

2022.01.29 drg0602

Telitalálat minden egyes perce ennek a sorozatnak. Kellemes meglepetés a sok gyenge sorozat mellett. Jó témával ellátott sorozatnak indult, és nem laposodott el. Nagyon lefoglalt! Volt benne izgalom, borzongás. Mindenképpen érdemes megnézni. 10/10

2020.08.28 Kanyi

Eloszor nem nagyon ertettem mert eloszor unalmas volt nekem...de aztan valamiert masodjara is neki futtottam es egy szuszra megvolt az egesz evad...vannak hibai de szerintem siman megallja a helyet a horror mufajban sot par alkotast le is koroz..