A szerencse háza

(The House)

MMcFly2015  2017. 09. 16.

Az előzetest és a tartalmat elolvasva, szinte minden megvolt, hogy egy újabb őrült, Will Ferrelhez ,,méltó" vígjáték lehessen, de nagyon el lett baltázva. Egyébként a színésznek nem az első filmje az utóbbi időben, amiben kevésnek bizonyult, a filmet már ő sem tudja megmenteni... (Ilyen volt pár éve a Keményítőkúra is.) Ezen maximum 1x - 2x lehet felkacagni, amúgy minden jelenetetet valami rém elcs*szett poénnal próbálják lezárna, ami rám, mint nézőre is kellemetlenül hat. Vannak benne filmes utalások, és részemről ezek jöttek csak át. Jelenetek utalnak/emlékeztetnek a Harcosok klubbjára, a Casino-ra, és egy vágás erejéig, de még a Terminátor zenéje is felszólal. Viszont egy ilyen rövid filmben, két bonyodalmat is behozni a végére (Jeremy Renner, mint maffiózó és a ,,polgármester" aki lopja a város pénzét) teljesen balszerencsés. Innentől kezdve olyan tempóba kapjuk a baromságot, hogy totál évezhetetlen, a már eddig is döcögősen haladó poénmentes vígjáték... Will Ferrel nekem megmarad még mindig egy első osztályú komikusnak, de mostanság nagy erő kell a filmjeihez, hogy beüljünk rá..

stomachh  2017. 10. 20.

Gyenge. A stablistat nezve bizakodo voltam. Kar volt. Volt nehany poen, de ami vicces benne volt, elferne egy trailerbe. Vegig lehet nezni, de minek...

MiAzAki  2017. 08. 19.

Júj, hát ezzel nagyon mellélőttem. Én is bíztam benne a trailer alapján, de aztán jött a feketeleves. Egyszerűen ez a film nem vicces, a teremben sem hallottam, hogy annyira nagy lett volna a buli. Volt pár jó poén, de önmagában ez még nagyon kevés.

Lennon Parham
Jeremy Renner
Andy Buckley
Andrea Savage
VOX.hu - A szerencse háza
Jobb pillanataiban széles mosolyokat, max kuncogást csal elő belőlünk a film (főként Ferrellnek köszönhetően), a rosszabbakban pedig ujjakat és karokat vagdosnak le, vért spriccelnek a szereplőkre, és Jeremy Renner is beugrott egy rövidke szerepre, mert itt volt az ideje, hogy rendesen beégesse magát. Még Alexandra Daddario járt a legjobban, mivel az ő jeleneteit mind kivágták a végső verzióból. 45/100
Movieaddicts: A szerencse háza
Akinek nincsenek komolyabb elvárásai egy vígjátékkal szemben, az nyugodtan nézze meg, ha teheti. Én viszont csalódtam. 4,5/10

A Szerencse háza Will Ferrell és Amy Poehler második közös filmje. Első alkalommal a Jégi dicsőségünk (2007) forgatásán dolgoztak együtt.

Amy Poehler és Jason Mantzoukas második közös munkája. Az első a Városfejlesztési osztály volt.

A szerencse háza Andrew Jay Cohen rendező debütáló filmje.