Vadászat

The Hunt

A film összbevétele 10 891 809 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 38 300 forintot termelt.

A filmet 2020. március 13-án mutatták be a mozikban, viszont a koronavírus terjedése miatt bezárták a mozikat, így további jegybevételei nem voltak a filmnek. Így a forgalmazó stúdió, a Universal 2020. március 20-tól 48 órára 20 dollárért elérhetővé tette a filmet különböző streamingszolgáltatok kínálatában.Szerző: Kóborló

A Vadászat Emma Roberts és Amy Madigan második közös filmje a 2010-es Virginia után. Szerző: hp

A Universal Pictures 2018 márciusában szerezte meg Nick Cuse és Damon Lindelof forgatókönyvének megfilmesítési jogait. A produkció állítólag Red State Vs. Blue State (Vörös állam kontra Kék állam) munkacímen futott, utalva ezzel Hillary Clinton és Donald Trump szavazóira, azonban a Universal később határozottan cáfolta, hogy a Vadászat valaha ezt a címet viselte volna. Szerző: hp

A Vadászat forgatása 2019 februárjában kezdődött meg New Orleans-ban, és április 5-én ért véget. Szerző: hp

A Vadászatot eredetileg 2019. szeptember 27-én mutatták volna be, de augusztus 7-én a Universal hivatalosan bejelentette, hogy a daytoni és El Pasó-i lövöldözések áldozatai iránti együttérzésből leállítja a film promóciós kampányát. Néhány nappal később azonban levették a filmet a premiernaptárról. 2020 februárjában (péntek 13-án) újabb bejelentés következett, mely szerint a film mégis a mozikba kerül március 13-án. A film producere, Jason Blum egy interjúban elmondta, hogy egyetlen képkockát sem változtattak a horroron. Szerző: hp

A film tesztvetítéseit követően kisebb botrány alakult ki, mivel egyes sajtóorgánumok szerint a Vadászat voltaképpen arról szól, hogy a liberális elitistát levadásszák Donald Trump szavazóit. Az ügyben az Amerikai Egyesült Államok elnöke is megszólalt, és egy 2019. augusztus 9-i Twitter-bejegyzésében rasszistának titulálta a liberális Hollywoodot, és szerint a filmnek a káosz szítása a célja. "Megteremtik a saját erőszakukat, és aztán megpróbálnak másokat hibáztatni" - írta. Bár Trump nem nevezte meg a film címét, a bejegyzésből világosan kikövetkeztethető, hogy erre a produkcióra gondolt. Szerző: hp

A The Hollywood Reporter a film tesztvetítéseit követően arról számolt be, hogy a közönség a Vadászt vélt/valós politikai vetülete miatt igen rosszul fogadta a horrort. A Universal szóvivője azonban határozottan cáfolta az értesüléseket, mondván: "Bár néhány, a sajtóban megjelent írás arra engedett következtetni, hogy a Vadászat negatív nézői fogadtatásban részesült, az igazság az, hogy a közönség visszajelzése nagyon biztató, sőt, a Vadászat az eredeti Blumhouse produkciók között az egyik legmagasabb értékelést kapta."Szerző: hp