88% 1995 szavazat

Kódjátszma

The Imitation Game

2017.12.30 sptt

Végig lebilincselő, feszültséggel teli film. Egyszerre szórakoztató és elgondolkoztató, ami ritka. Nagyon ajánlott megnézni. Keira Knightley megszokottan elbűvölő ebben a filmben is.

2017.11.03 Bazzzsi

Turing nélkül nem biztos, hogy úgy végződött volna a háború ahogy. Nagy koponya volt a pali, történelem óráról mégsem rémlik a neve. Érdekes film érdemes megnézni.

2018.04.24 TomÁcs

Sok minden eléggé felfoghatatlan volt, ahogy akkoriban hogy is lehetett egy kódfejtő készüléket építeni. A története lehetett volna akciódúsabb. Közepes.

2018.10.29 VvV

Végre egy film, ahol Keira Knightley sem a szokásos karaktert hozza. Izgalmas történelmi történet.

2015.05.11 hsanya182

Nagyon jó a film mondanivalója. A főhősünk karaktere is szuper. Eleinte elég zárkózott, befelé fordulós, tehetséges karakter és ez persze szembeütközik társaival, nem képes nyitni mások felé. Ennek az előny és hátrányait nagyon jól demonstrálja. Nem ... Több

2024.02.07 Kapszaicin

Kedvenc filmek egyike, kiváló szereplőgárdával és lebilincselő történetvezetéssel. Mondani sem kell, hogy Benedict Cumberbatch viszi a hátán az egész filmet, ő a legizgalmasabb karakter, ugyanígy Keira Knightley is kiváló alakítást nyújt, és a filmbeli szerepe is nagyon megnyerő.

2017.07.27 Lonka

Érdekes igaz történetet mutatott be a film, remek karakterek voltak benne és egy dolgot hiányoltam, hogy Alan Turing különös- máig nem tisztázott - haláláról nem ejtettek szót.

2015.06.08 Dodi

Az egyik legjobb film, amit az utóbbi időkben láttam. Helyén volt minden - a szereplők, a történet (most tekintsünk el attól, hogy mennyire felel meg a valóságnak, vagy sem), az arányok... Egyszóval minden!

2016.09.26 Greeta

Nagyon szeretem az igaz történeteteket feldolgozó filmeket. Érdekes sztori volt.

2019.04.12 MidoD7

Maga a sztori jó alapanyag volt egy kemény filmhez, és ebből ki is hozták, amit lehetett. Pörgős, fantáziadús és csodálatos. Mindent vitt ez a film az én ízlésemmel. Azt hiszem, simán megy rá az 5 csillag.

2018.08.23 kevelin

ez olyan se nem jó se ne rossz film. izgalmas ahogy igyekeznek rájönni hogyan törhető fel a küdrendszer de közben mégsem történik semmi más unalmas mégis izaglmas, nem tudm ezt hogy sikerült kivitelezni de sikerült

2015.02.09 Milanman

Amikor a történelemfordító események találkoznak egy zseniális, de egyben tragikus zseni sorsával. Cumberbatch végleg "A" listás színésszé válik (ha még nem volt az) ebben az érzékeny, zseniális alakításban.

2016.11.04 TribeBubu

Egyszernézős, de hatalmas film. Mielőtt nekiálltam, tudtam, hogy kapott egy Oscart, de azt nem, hogy miért. A végére két tippem volt: vágás vagy forgatókönyv. Jól tippeltem, a forgatókönyvért kapta a szobrot. Azt viszont túlzásnak tartom, hogy még hé... Több

2015.01.26 hackerjulcsi

Gyenge Enigma utánzat.. viszont mindenképpen a film mellett szól, hogy szép a képi megjelenítés. Más miatt szerintem nem érdemes megnézni.