88% 1996 szavazat

Kódjátszma

The Imitation Game

2015.02.01 Bizsu82

Akikről senki nem gondolná, azok az emberek visznek véghez nagy dolgokat. Persze ha a tehetség mellett van elég kitartásuk is. Nagyon jó film, van mondanivalója, jók a színészek. És ami még érdekesebbé teszi, hogy igaz történeten alapszik.

2024.03.11 Török389133

Érdekes, de elég lassú, az értékelések alapján jobbra számítottam.

2019.03.31 Csillagpor

Zseniális film. Eszes, érdekes és valós történéseken alapszik. A másság témakörét és hátterét nagyon érzékletesen kiemeli. Szomorú és egyben azért reménnyel teli történet is. A főszereplő zseniálisan viszi a történetet. A végét akárhányszor nézem, el... Több

2015.04.20 Zsceeeka

Nem rossz, összességében tetszett, összehasonlítva a Mindenség elméletével viszont ez utóbbi jobban tetszett (egyszerre futottak, hasonlóan jóra vártam őket). Jól játszott a főszereplő, jó a/z (igaz) sztori, de nem ütött mégsem akkorát, amekkorát vártam.

2015.06.01 ANdraS

Tipikus oscardíjas életrajzi dráma, túl sekély hogy érzelmeket keltsen, viszont melodráma van benne elege. Ehhez a filmhez nem illik a "superhero" megdicsőülés a "Rush" alapján. Mégiscsak, az a film Forma 1 versenyzőkről szólt, ez viszont egy homosze... Több

2019.01.04 szabomarc

Régebben láttam már a filmet, de tetszett. Alapvetően nem szeretem a háborús filmeket, de ez le tudott kötni az elejétől a végéig. Szerintem mindenki élvezné, ajánlom.

2016.11.23 Borga

A Kódjátszmát mindenkinek csak ajánlani tudom, én már többször is láttam, annyira jól sikerült. Egy igazi történelmi dráma, amely méltán megállja a helyét a filmtörténet legjobb alkotásai között.

2016.05.09 hell.l

Nagyon jó film lett, a tavalyi év egyik legjobbika, ez egy izgalmas, megható második világháborús dráma. Igaz történeten alapul, amit nagyon hitelesen vittek filmre, Benedict Cumberbatch itt is hozta a formáját, nagyon jól alakított.

2023.03.02 Frekvency Ferenc

Az a baj az efféle valóságalapú filmekkel, hogy hajlamos a néző úgy megtörténtnek elfogadni a sztorit, ahogyan a rendező tálalja neki. A szpojlerezést elkerülendő csak megemlíteném, hogy sok mindent úgy írtak bele a forgatókönyvbe, ahogyan az még véletlenül sem történt meg, és így ez sajnos történelemhamisítás.

2019.01.22 szf

Tanulságos, érdekes és remek kikapcsolódást nyújtó film volt, élveztem. Benedict nem okozott csalódást, nagyon jól eljátszotta a szerepét, ugyanúgy, ahogy Keira Knightley is. Valamiféle hiányérzetem akadt, akár több részes is lehetett volna a film és... Több

2015.09.29 Loborg

Tetszett a film , igaz sztori és ezt jól sikerült bemutatni , a színészek is megnyerőek voltak , de őszintén szólva én kicsit többre számítottam ettől a filmtől.

2015.11.21 irongozu

Ez a film egy igazi agymunka. Nagyon izgalmas kémfilm. Turing megszemélyesítésére nem létezne jobb színész Cumberbatchnál. Szerintem eddigi legjobb alakítása.

2017.01.27 Olivér Rózsa

Nagyon izgalmas a sztori és ráadásul megdobja hogy igaz történet. Mindenképpen érthető az oscar. Benedict Cumberbatch is hozza a tipikus szokásos zseni szerepét.

2015.02.02 Zsofi821

Már a bemutatója is sokat ígér és meg is kapjuk, mind látványilag, mind a sztorit, mind pedig az élményt tekintve. 10 pont :-)