Az Ír

The Irishman

Négy amerikai mozihálózat (AMC, Cinemark, Regal, Cineplex) sem volt hajlandó bemutatni a filmet, mivel a Netflix ragaszkodott ahhoz, hogy már a mozis premier után négy héttel elérhetővé tegyék a produkciót a streaming szolgáltatásukban. Szerző: hp

A film világpremierje az 57. New York Film Festivalon volt 2019. szeptember 27-én. Szerző: hp

Az Ír első teljes előzetesét Jimmy Fallon show-jában mutatta be a Netflix 2019. szeptember 25-én. Szerző: hp

A film beharangozó előzetesét a 91. Oscar-gálán mutatták be 2019. február 24-én. Szerző: hp

A film kiváló kritikai fogadtatásban részesült. Az Ír jelenleg is 100 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. október). Szerző: hp

Ez a kilencedik alkalom, hogy Robert De Niro és Martin Scorsese együtt dolgozik. Korábbi filmjeik: Aljas utcák (1973), Taxisofőr (1976), New York, New York (1977), Dühöngő bika (1980), A komédia királya (1982), Nagymenők (1990), Cape Fear - A Rettegés foka (1991), Casino (1995).Szerző: scarface

Ez a nyolcadik alkalom, hogy Robert De Niro gengszterfilmben játszik. Korábbi gengszterfilmjei: Keresztapa II, Volt egyszer egy Amerika, Aki legyőzte Al Caponét, Nagymenők, Casino, Bronxi mese, Csak egy kis pánik.Szerző: scarface

Ez a hetedik alkalom, hogy Al Pacino gengszterfilmben játszik. Korábbi gengszterfilmjei: Keresztapa trilógia, Sebhelyesarcú, Carlito utja, Donnie Brasco.Szerző: scarface

Al Pacino és Robert De Niro negyedik közös filmje. Korábbi filmjeik: Keresztapa II, Szemtől Szemben, Törvény gyilkosa után.Szerző: scarface

Ez lesz az ötödik film, amiben Robert De Niro és Joe Pesci együtt szerepelnek. Korábbi filmjeik: Dühöngő bika, Volt egyszer egy Amerika, Nagymenők, Casino, Ügynökség.Szerző: scarface

Ebben a filmben dolgozik először együtt Al Pacino és Joe Pesci.Szerző: scarface

Ebben a filmben dolgozik először együtt Al Pacino és Martin Scorsese.Szerző: Queenakasha