Az Ír

The Irishman

A film összbevétele 185 187 dollár volt (imdb.com).

A film alapjául szolgáló – az érdekességekben említett Brandt könyv – címe magyarul „Hallom, szobafestő vagy”. Ez a gengszter zsargonban gyilkosságot jelent. Szerző: Berto49

Robert De Niro és Martin Scorsese az 1995-ös Casino óta nem dolgozott együtt. Szerző: hp

Az Ír Martin Scorsese 26. egészestés mozifilmje.Szerző: hp

Ez Joe Pesci első filmje a 2010-es Országúti bordély óta. Szerző: hp

A filmben 4 Oscar-díjas (Robert De Niro, Al Pacino, Anna Paquin és Joe Pesci) és egy Oscar-jelölt színész (Harvey Keitel) játszik. Szerző: hp

A film alapjául Charles Brandt 2004-ben megjelent, "I Heard You Paint Houses" című memoárja szolgált. Szerző: hp

Martin Scorsese 2007 óta fejlesztette a produkciót. Szerző: hp

Joe Pescinek ötvenszer ajánlották fel a szerepet, mire végre elfogadta a felkérést. Szerző: hp

A film főszereplőit digitálisan fiatalították meg. Robert De Niro, Al Pacino és Joe Pesci mellé egy személyi edzőt is alkalmaztak, akinek az volt a feladata, hogy foglalkozzon a színészek testtartásával, hogy ne csak a CGI-miatt, de a mozgásukban is fiatalosabbak legyenek. Szerző: hp

A produkciót 33 mm-es filmre forgatta Martin Scrosese, aki összesen 117 helyszínen, 319 jelenetet vett fel. Szerző: hp

A film forgatása 2017. szeptember 18-án kezdődött meg New York Cityben, és 2018. március 5-én ért véget. A teljes forgatás 108 napot ölelt fel. Szerző: hp

A film költségvetése 159 millió dollár volt. Szerző: hp

A film nemzetközi premierjére a BGI London Film Festival keretein belül került sor 2019. október 13-án. Szerző: hp