A fűnyíróember

A fűnyíróember

The Lawnmower Man

A horror főhőse Jobe Smith, akit mindenki csak a fűnyíróemberként ismer a városban. A férfi szellemileg visszamaradott, nem árt senkinek, ezért mindenki inkább sajnálja, mint tart tőle. A tudós Angelo doktor az éppen aktuális kísérletének – ami az intelligencia növelésére hivatott –… Több

Rendező: Brett Leonard
Zene: Dan Wyman
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1993.01.08.

2023.10.04 Speedy94

Egy korrekt sci-fi thriller némi utópiával.

Kezdjük az elején... Régen, mikor elolvastam ezt a filmcímet, jót nevettem. Aztán megláttam Stephen King nevét (utóbb kiderült, semmi köze ehhez a filmhez, és később pert nyert azzal kapcsolatban, hogy ne használják a nevét a filmhez) izgalomba jöttem. Ahogy néztem ezt a filmet, rájöttem, hogy jól szimbolizálja, hogy a technika fejlődésével az emberek is egyre intelligensebbek, ugyanakkor agresszívebbek is. A filmről pedig annyit, hogy Pierce Brosnan jól működik mint antihős és Jeff Fahey karaktere pedig kitűnően lehozta a visszamaradt fiatalember szerepét, és elég menő volt antagonistának. A látványvilág és az effektek elég jók. Egyik kedvenc filmem.

King mester rossz napot fogott ki

Na ez az a film, ami szerintem bűn gyenge lett. Lehet, az a nagyon nagy problémám, hogy az egyik főszereplő, jelesül Pierce Brosnan rettenetesen irritáló számomra. Színészi teljesítménye nulla, nem is értem, hogyan kaphat egyáltalán filmszerepeket. N... Teljes kritika

2021.10.21 BoBamburg

Oké, amikor olvastam Stephen King fűnyíróember című novelláját, nem igazán tudtam, hogyan lehet ebből egy egész estés filmet kihozni (na meg, hogy minek). A válasz az, hogy sehogy :D Csak a cím azonos, a történet teljesen más. És nem csak más, egész jó is.

2016.03.17 juliS

Elgondolkodtató sztori: mire képes az emberi elme, s mi minden rejtőzik benne, amiről fogalma sincs az emberiségnek. S hogyan függ össze az elme átalakulása az emberi természet változásaival? A film annyira nem jó, de a történet által felvetett kérdések mindig aktuálisak.

2015.01.03 Sziszi

Nagyon szeretem Stephen King történeteit, de amikor filmre viszik ezeket, kissé kétkedve fogadom őket. De ez egy remekül sikerült adaptáció lett. Izgalmas és érdekes.

Jobe haját kezdetben vörösnek tervezték, de ez nem állt jól Jeff Fahey-nek, így lett végül szőke.Szerző: magyaristvan

Japánban a film címe "Virtuális háborúk" (Virtual Wars) volt, az anime producer, Masao Takiyama pedig fel volt tüntetve társproducerként.Szerző: magyaristvan

Stephen King 1975-ben írt egy "A fűnyíróember" (The Lawnmower Man) című novellát. A film eredeti forgatókönyvét Brett Leonard rendező és Gimel Everett producer írta "Kiber Istenség" (Cyber God) címmel. Kezdetben a kettőnek egyáltalán nem volt semmi köze egymáshoz, ám a New Line Cinema megszerezte King novellájának megfilmesítési jogait, és úgy gondolta, kombinálja a két történetet. A film címe így "Stephen King's The Lawnmower Man" lett. Mivel a kész film jelentősen eltért a novellától, King beperelte a készítőket, hogy vegyék le a nevét a címből. Noha két bírósági határozat is King javára döntött, a videováltozat címében szerepelt az író neve. A harmadik bíró viszont képes volt megoldani a problémát: napi 10 000 dolláros kártérítést és az eladások utáni valamennyi nyereséget az írónak ítélte mindaddig, amíg a neve rajta van a filmen.Szerző: magyaristvan

A bemutató hétvégéjén a jegypénztáraknál 7,7 millió dollárt szedett össze, mellyel második lett a "Wayne világa" című film mögött. Az amerikai bevételek 32,1 millió dollárt hoztak, a film viszont csak 10 millióba került.Szerző: magyaristvan