A menü

A menü

The Menu

Paul Adelstein
Ralph Fiennes

Egy fiatal pár egy csendes kis szigetre utazik, hogy egy fantasztikus gasztronómiai élményben vegyen rész, a főszakács azonban tartogat néhány meglepetést számukra.

Mark Mylod rendezésének főszerepeiben Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, John Leguizamo, Janet McTeer, Judith… Több

Rendező: Mark Mylod
Forgatókönyvíró: Seth Reiss, Will Tracy
Premier (HU): 2022.11.17. | Disney+ (2023.01.04.) | Telekom TVGO (2023.02.17.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2024.02.05 harnas1207

A tipikus nesze semmi, fogd meg jól esete. Nagy mellélövés minden szempontból. Az elvontsággal akarja a nézőt megfogni, folyamatosan fenntartva a nagy attrakció ígéretét, de a végén semmit nem ad.

2022.12.01 Artemisia

a nap véleménye

Bon appétit !

A társadalmi szatírát a Ne nézz fel! görbe tükrével csúcsra járató Adam McKay producerként, az eddig leginkább sorozatokban utazó Mark Mylod pedig rendezőként egy puccos vacsorára invitálnak. Előételként remek feszültségadagolást és szarkasztikus kar... Teljes kritika

2022.11.29 BRANTON

a nap véleménye

Különös fogás, ínyenceknek - Avagy Konyhafőnök VIP Ralph Fiennesszal!

Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy és még egy rakat sztár, vajon mi sülhet ki ebből? Rövid ismertető gyanánt talán annyi elég is lehet a Kedves Olvasó számára, hogy egy fiatal párocska, Margot és Tyler egy kis szigetre érkeznek, hogy egy exkluzív étterem... Teljes kritika

2023.01.13 Klauka89

Nekem kevés

Ralph Fiennes játéka remek, és ennyi. Több pozitívumot nem tudok mondani, pedig nagyon akartam. Vártam ezt a filmet, gyenge lett, mást vártam. A legjobb jelenet számomra, amikor a rommá fenszizett étteremben a csajszi sima hamburgert kér. Hát ennyi, kérem. Kár összepiszkolni manónyi adagokkal a csiricsáré tányért, mi az ilyesmit szó nélkül elmosogatjuk.

2023.03.23 Crystaldeer

A fine dining kicsúfolása lett volna a cél?

Ha Ralph Fiennes nem szerepelt volna a filmben, biztos nem nézem meg. De sajnos már az első 5 percben megcsap az a bizonyos Netflix-stílus, ami rányomja a filmre teljesen a bélyeget. A karakterek és a színészek számomra túl gyengék voltak, némelyikük... Teljes kritika

A film 162 281 661 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 78 260 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Anya-Taylor Joy ötlete volt, hogy Margot ököllel üsse meg Tylert, miután rájött, hogy a férfi végig tudta, hogy mindenki meghal.Szerző: Thibo84

Mark Mylod rendező interjúkban bevallotta, hogy brit lévén jobban szereti a sült halat és sült krumplit, mint a filmben szereplő alkotásokat.Szerző: Thibo84

A filmben szereplő Slowik étterme egy szigeten található, amely csak hajóval érhető el. Ez utalás a Willows Innre, amelyet Blaine Wetzel séf vezet. A Willows Inn Lummi szigetén található, és csak komppal érhető el.Szerző: Thibo84

Egy másik, a való világból leutánzott étel volt az étterem vendégeinek szánt hazavihető finomságos zacskó, amely granolát tartalmazott. Ez az Eleven Madison Park egyik alapterméke, Daniel Humm séftől.Szerző: Thibo84

(2023. 06. 14.)
Felemésztett művészet
A menü, mint horrorfilm, váratlan műfajkeverék. Maróan önkritikus, ugyanakkor abszurd módon szórakoztató horrorfilm, mely ismeri nézőjét és hajlandó kiteregetni saját hibáit, hadd szórakozzanak közösen rajta. Több

(2023. 04. 23.)
A menü remekül egyensúlyozik a fekete humor, a társadalomkritika és az izgalom között, anélkül, hogy keserűvé válna – ezt pedig remek alapanyagainak köszönheti. Több

(2023. 05. 09.)
Ha 2022-ben divatja lenne double feature-öket vetíteni a mozivásznakon, akkor ezt a filmet párban kéne vetíteni az Arany Pálma-díjas A szomorúság háromszögével, annyira hasonló témákkal foglalkoznak. Persze ettől még a két film nem lesz ugyanolyan. Több

(2023. 06. 07.)
Csak egy jól megcsinált sajtburger
Mark Mylod fekete komédiájában Ralph Fiennes pszichopata Gordon Ramsay-ként terrorizálja az elitet, kollégáit és magát is, Anya Taylor-Joy pedig váratlan vendégként borítja fel a séf tudatosan, pokoli koncepció mentén megterített asztalát. Több

(2023. 01. 15.)
Az utolsó vacsora
Jól érthető társadalomkritikát megfogalmazó, visszafogott humorral fűszerezett szatirikus thriller Ralph Fiennes és Anya Taylor-Joy kiváló alakításával. Ha szereted a lassan kibontakozó, de végig feszült hangulatban és pergős ritmusban eszkalálódó, kicsit őrült, kicsit bizarr történeteket, nem ijedsz meg attól, ha időnként váratlanul nagyon hangosa... Több