Országúti bosszú (2014)

The Rover

elekm90   2020. 12. 26.

Botegyszerű történet, remek hangulat

Aki kidolgozott történetet vár, az csalódni fog, ellenben remek a film atmoszférája. Tele van feszült jelenettel, mégis alapvetően lassú folyású, nem pörgős darab. Guy Pearce és Robert Pattinson pedig egyaránt kiválóan alakítanak.

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Nagyon kár volt időt pocsékolni rá. Egy kínszenvedés volt, egy pillanatig sem kötött le és abszolút érdektelennek tűnt a befejezés is. Egyszóval pocsék.

Berto49   2017. 07. 02.

A rendező, David Michôd előző filmjét (Animal Kingdom) – érdeklődésem hiánya miatt – nem néztem meg, abban is Guy Pearce szerepel, ezt végignéztem, bár a „posztapokaliptikus” világ ábrázolása nem tartozik a kedvelt filmtémáim közé. Érdekes volt, telj... több»

ZeroHero   2019. 09. 26.

Istenem de gyenge. Lassu, unalmas, vontatott, meglepetesek nelkuli klisek es ezerszer latott esemenyek ujrahuzasa, mindenfele ertelem nelkul... Ez a film vajon miert keszult el? A posztapokaliptikus filmek legrosszabbika, mondom ezt ugy, h nem vagyok... több»

D. Wolfe   2016. 06. 12.

Lenyűgöző film! Minimalista, az biztos, de épp ezzel éri el a hatását. Pattinson és Pearce egyaránt zseniálisak, a befejezés felejthetetlen!

andor50   2016. 04. 17.

Azt kaptam a filmről amit vártam, nem markol túl nagyot de elmond egy sztorit kb korrektül. Annyira nem fogott meg, nem volt teljesen rossz, itt-ott picit leül és unalmas lesz. Guy Pearce elég jó, a hangulat is, de annyira nem az én műfajom így összességében.

Ragemarci   2015. 09. 01.

Guy Pearce zseniális a bekattant farmer(veterán?) szerepében és "patiszon" sem nyomja "full kreténbe" így elég jól hozza a lassú ám sztem tévesen fogyatékosnak mondott karaktert.

A film több kültéri jelenetét a Flinders Ranges hegységnél forgatták, Dél-Ausztráliában.

(ps)

Az útonállók egy ausztrál gyártmányú 2008-as Holden Colorado terepjárót használtak.

(ps)

Az autó, amit Erictől ellopnak, egy ausztrál gyártmányú 2006-os Holden Commodore.

(ps)

Eric karakterét David Michôd kifejezetten Guy Pearce-nek írta.

(ps)

Az eredeti tervek szerint David Michôd és Joel Edgerton írták volna forgatókönyvet, végül Joel Edgerton csak a sztori alapját szolgáltatta.

(ps)

…És mégis az embertől származik. több»