Gonosz csoda

The Unholy

William Sadler
Diogo Morgado
Jeffrey Dean Morgan

Egy siketnéma lánynak megjelenik Szűz Mária, ettől kezdve pedig megjavul a hallása és képes beszélni. Tömegek járnak megcsodálni őt, egy valaki azonban baljóslatúnak tartja a jelenést.
Alice hatalmas változásokon megy keresztül, a lány valóságos csodatévővé válik, amivel kis időn belül az… Több

Forgatókönyvíró: Evan Spiliotopoulos, James Herbert
Premier (HU): 2021.07.29. | Telekom TVGO (2021.11.26.) | HBO Max (2022.03.26.) | Netflix (2023.11.26.)

2023.09.13 ThaliaLovecraft

Mivótez?

Frászt kaptam a jup scare-ektől, csak sajnos nem szó szerint. Folyamatosan ugyanazokat a béna „rémisztő” képeket tolták az ember képébe, így unalmassá váltak. A speciális effektekről már inkább nem is beszélek...

2021.06.13 Eastern79

Csak akkor nézd meg, ha feltétlen el akarsz pazarolni másfél órát az életedből!

Bár Sam Raimi csak producerként volt jelen a produkcióban, még így is érthetetlen számomra, hogyan adhatta a nevét ehhez a borzalomhoz. Vontatott, kiszámítható, sablonokból építkezne, ha lenne mit építeni. A történet hemzseg a logikai bakiktól, a dialógusok semmitmondók és együgyűek, ráadásul a CGI sem valami patináns. Néztem, vártam, hogy mikor történik valami említésre méltó, aztán egyszer csak vége lett. Hála az égnek.

2021.05.27 HE7EDIK

Bírom Jeffrey Morgant, de ezt a hulladékot ő sem tudta elvinni a hátán. Sam Raimi talán legrosszabb filmje producerként.

2021.10.11 indingo

A film legelejétől fogva egyértelmű volt, hogy mi történik. Az ilyen típusú filmeket a váratlan és meglepő fordulatok teszik jóvá. Itt ezek elmaradtak.

2022.05.19 JRD

Átlagos horror. Semmi több. Egy újabb hollywoodi produkció, melynek hiányától nem lenne kevesebb a világ. De ettől még kikapcsolódásra, popcorn és üccsi mellé megteszi. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

A film összbevétele 30 830 440 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 12 519 370 forintot termelt. A hazai mozik összesen 8 054 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film története James Herbert regényének adaptációja.Szerző: csd

A film spanyol címe Ruega por nosotros, amely magyarul az Üdvözlégy imádság "Imádkozzál érettünk" sora.Szerző: csd

A film promója kapcsán Christopher Chacont parapszichológus tanácsait is kikérték, hogy a film története minél hitelesebb legyen.Szerző: csd

Értékelés: 4.4/10
(2021. 11. 11.)
Ez még első próbálkozásnak is elég gyenge volt. Sem az atmoszféra, sem a karakterek közötti kapcsolatok, sem a misztikum, sem a boszorkányság, sem a vallási téma nem lett benne rendesen kidolgozva. Több

(2021. 07. 29.)
A filmet Sam Raimi nevével próbálják eladni, aki rendezőként már bizonyította, eléggé ért a hátborzongató, csavaros, misztikus történetekhez, de ezen jelzők egyike sem igaz a Gonosz csodára. Több
A lány a tükörben
Az első áldozat