A Fehér Lótusz

The White Lotus

2024.04.02 Dens18

Fura élmény

Érdekes egy sorozat volt számomra A Fehér Lótusz. A szokatlansága, ami igazán tetszett, ahogy vezetve van a történet, és emellé sikerült remek hangulatot teremteni és egész jó színészeket összeválogatni. Nem mondom, hogy eldobtam az agyam tőle, de érdekes volt, és örülök, hogy megnéztem.

2021.10.20 Gábor390920

a nap véleménye

Jóban-rosszban, gazdagságban-szegénységben

A sorozat elején kiderül, hogy a nyaralás során történt egy haláleset, azt viszont nem tudjuk még, hogy ki halt meg. A történet végig fenntartja a feszültséget és a rejtélyt a nézőben, hogy ki lehetett a gyilkos (már ha gyilkosság történt) és ki az á... Teljes kritika

2021.10.11 indingo

Valóban a furcsa a legjobb szó rá. Hogy pontosan miről is szól, mit akar közölni a nézővel, nem jött át annyira koncentráltan. Értem én, hogy a csúnya gazdagok nem tudnak mit kezdeni jó dolgukban, de a mondanivaló nem jött meg. A zenéjét és magát a történetvezetést kedveltem.

2022.12.25 dandelion1983

Különleges sorozat, szerencsére kicsit sem szokványos. A felső tízezer és a szállodai dolgozók életét, küzdelmeit, szerelmeit mutatja be. Nagyon szeretem a szatírákat, ez is egy viszonylag jól sikerült sorozat. Örültem, hogy tükröt tart a társadalom ... Több

2021.08.18 Anti007

Szegény gazdagok

Igazán furcsa hangulatú sorozat A Fehér Lótusz. Megosztó lesz, az biztos. Akiket leköt egy lassabb, szatirikus történet, és nyitottak az ilyesmire, azoknak biztos be fog jönni, ahogy nekem is. Már csak azért is felkeltheti az érdeklődés... Teljes kritika

2021.10.24 Timcsi

Nem nyomja az arcunkba a történetet, hanem a részek előrehaladtával kristályosodik ki az emberben, hogy miről is szól a sorozat, mi a mondanivalója.

2021.09.19 Alexa

Furcsa sorozat

Nagyszerűen mutatja be a "gazdagok világát". Minden egyes szereplő kvázi egy/vagy több klisé gazdag jellemzőt mutat be. Unatkozó gazdag tinik, szeretetéhség, magányos nők és férfiak, egyszerű emberek megalázása, "én megtehetem" hozzáállás stb. Mindezt egy valóban szatirikus sorozatban, ami tökéletesen kiemeli a mondanivalókat. Arról nem beszélve, hogy van benne pár nagyon ütős poén, amit valószínűleg a cinikusabbak fognak érteni. Egyhuzamban néztem végig, annyira lekötött. Várom a folytatást. Mélyen elgondolkodtató sorozat a könnyedség érzete ellenére. Erős társadalomkritika, jellemfejlődés stb.

2022.05.05 MP170506

Különc egy sorozat. Szerintem ez vagy nagyon tetszik valakinek, vagy egyáltalán nem. Nekem bejött! A színészek jól alakítják a karakterüket. A történetből pedig akár tanulságot is levonhatunk. Jó kis szatíra.

2021.12.22 petraszab

Van benne feszültség és érzelem, de egy nagyon nyers sorozat.

2021.10.31 H.a.n.n.a

A zenéje egészen kiváló, már-már zseniális, bemászik az ember bőre alá, és dallamtapadást okoz. A történet szintén pazar és elgondolkodtató.

2024.01.20 taba

Az emberi gyarlóság lótusza

Lassan beinduló sorozat, mely az egzotikus helyeken nyaraló gazdag emberek problémáiból adódó konfliktusokra épül. Pénz, dekadencia, hazugság. Az első évadban még előkerül a kizsákmányolt szigetlakók problémája, akiket a fehér ember a saját szigetükön alkalmazottként tart a gazdagok szórakoztatására. Az események lassan követik egymást, hogy aztán az utolsó részekben, hirtelen felgyorsulva, nagy pofont adjanak az elaltatott nézőnek.

2022.03.27 Manfred393292

Nagyon tetszett

Szeretem az ilyen furcsa és kérdéses sztorikat. Ami valószínűleg csak keveseknek nyeri el a tetszését.

2023.03.28 ospir Nézhetetlen

Nézhetetlen

Várod, hogy történjen valami. Eseménytelen, hihetetlenül rossz. Az unalmas nem kifejezés. Az eddigi legrosszabb sorozat, amit láttam. @dandelion1983: nem a felső tízezer, hanem az átlagos amcsik nyaralóhelye Hawaii-on. Semmi extra szolgáltatás nincs, közös medence, sőt még a gyerekek is a nappaliban alszanak, a programokhoz a vendégek alkalmazkodnak stb. Az más kérdés, hogy vannak tehetős karakterek, akik kevés pénzért mindent akarnak.

2024.01.10 Viktória401828

Furcsa

A színészek nagyon jók benne, a sztori alapja is jó igazából, de nem kötött le. Sokszor unatkoztam a sorozat nézése közben, és nem égek a vágytól, hogy tovább nézzem. A maga nemében biztos jó, de engem nem vett meg.