Tintaszív

Deku   2017. 12. 09.

Gyakorlatilag eszemet se tudtam a film alatt annyira letaglózó volt. Szerintem nincs is annál jobb mint amikor egy film nézése közben a néző nem is tudja éppen hol van.

felicity   2018. 07. 31.

Nagyon jó a film, de teljesen máshogy van, mint a könyv.

moviewer   2017. 07. 04.

Remek film, igazi családi szórakozás. A történet kedves és lebilincselő, a karakterek szerethetőek. Mindenkinek ajánlom aki egy kicsit is szereti a könyveket és a fantasy műfajt.

doroffee   2016. 02. 15.

Ezek után mindenképp elolvasom a könyvet. Igazi könyvmoly-filmélmény, hiszen ki ne álmodott volna arról, hogy életre kelnek a könyvek szereplői - és az tetszett igazán benne, hogy bemutatta ennek az "árnyoldalait" is. Közben meg varázslatos és izgalmas volt.

Mozi22   2015. 05. 01.

Egy könyvmolynak igazi álom ez a film. Porkéz a legjobb benne.

Azért Brendan játssza Mo szerepét, mert Cornélia rá tervezte az apát.

(felicity)

Cornelia Funke személyes választása Mo szerepére Brendan Fraser volt, mert állítása szerint a színész inspirálta a karakterét. A trilógia második részét éppen ezért az írónő személyesen neki ajánlotta és küldött neki egy dedikált példányt. A producerek eredetileg egy nagyon hollywoodi sztárt szerettek volna szerződtetni, de végül engedtek az írónő ragaszkodásának.

Rowan Atkinson szóba került Capricorn szerepére.