Trumbo (2015)

Trumbo

Trumbo

BoBamburg   2021. 07. 08.

Életrajzi filmekkel azért nehéz mellényúlni, mégis tartottam a Trumbotól, hiszen számomra egy ismeretlen forgatókönyvíró ismeretlen története. És talán pont ezért nagyon kellemeset csalódtam benne. Nagyszerű film, nagyszerű történet, remek hangulat és remek színészi gárda.

szucszoli   2017. 12. 24.

Igen, sajnos ez a film nem igazán tud feszültséget és erős jeleneteket teremteni, pedig színészileg vitathatatlanul remek a felhozatal. Cranston kiváló színész. Egyszerűen ez a koncepció túl nagy falat volt a rendezőnek. Ha egy Martin Scorsese rendez... több»

alien007   2016. 04. 24.

Nem értek egyet az előttem szólókkal, szerintem igen jó film volt. Cranston kiváló alakítást hozott, a történetben pedig volt annyi, hogy végig lekössön.

tamas84   2016. 02. 01.

Ahhoz képest, hogy milyen zseniális forgatókönyvíróról szól a sztori, elég lapos lett a forgatókönyv. Cranston kihozta maximumot, nem véletlen az Oscar-jelölés.

bocerkaa   2016. 01. 17.

Kicsit izzadságszagú lett a Trumbo, de a remek alakítások feledtetik a hiányosságokat. Alapvetően bejött.

A film költségvetése 15 millió dollár volt és jelenleg 8,3 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

Jay Roach egy interjúban elárulta, hogy a jelenetekben, melyekben Trumbót az íróasztala mögött, illetve a fürdőkádjában láthatjuk, Bryan Cranston nagyobb részt improvizált.

A film főszerepére Gary Oldman is esélyes volt.

A film sztárja, John Goodman pályafutása korábbi szakaszában játszott az Örökké című filmben, melynek Dalton Trumbo írta a forgatókönyvét.

A valóságban Edward G. Robinson 12 évvel volt idősebb Dalton Trumbónál, és 14-gyel John Wayne-nél.