Umma - Anyám szelleme

Umma - Anyám szelleme

Umma

Amanda és lánya nyugodt életet él egy amerikai farmon, de amikor elhidegült édesanyja maradványai megérkeznek Koreából, Amandát kísérteni kezdi a félelem, hogy olyanná válik, mint édesanyja.

(csd)

Rendező: Iris K. Shim
Író: Iris K. Shim
Premier: 2022.03.18. | Telekom TVGO (2022.05.10.) | HBO Max (2022.09.16.)

2022.09.19 Gábor390920

A listás sztár egy B minőségű felejthető horrorban. Sandra Oh miatt mindenképpen meg akartam nézni a filmet a negatív értékelések ellenére is, de lehet, hogy nem vesztettem volna sokat, ha kihagyom. A történet egy nőről és lányáról szól, akik elzárt... Több

2022.05.10 Attila

Mi történt? A film első fele annyira szolid volt, érdekes történet, jó színészi játék, gyönyörű operatőri munka, remek kémia a két főszereplő között, aztán ahogy a lány kikérdezte az anyját, a párbeszédek nagyon esetlenné és természetellenessé váltak.

(2023. 04. 29.)
Szorít a családi béklyó, de azért nem túlságosan
Az Umma-ban látszólag minden megvan, ami az utóbbi évek “presztízs-horrornak” nevezett vonulatát naggyá tette, a végeredmény azonban csalódást keltő. Több

(2022. 10. 28.)
Umma (2022) (Umma – Anyám szelleme)
Az Umma egy szerencsétlen próbálkozás, egy azon filmek hosszú sorában, amelyek nem tudnak, nem akarnak a saját maguk által felállított problémákra, társadalmi kérdésekre érdemben reflektálni. Megelégszenek azzal, hogy a témaválasztás leülteti a nézőket a film elé, és csörög a kassza. Több